Istorija ispisana u Bijeljini

Radnik - široki

Remi na Gradskom stadionu u Bijeljini

Fudbaleri Radnika i Širokog Brijega rezultatom 1:1 su remizirali u posljednjem susretu današnjeg programa 4. kola Premijer lige BiH. U vrlo kvalitetnom meču, Širokobriježani su pokazali nešto više i bili su bolji tim, ali nisu uspjeli doći do trijumfa. Najveću šansu u prvom dijelu imali su u 26. minuti, kada je Branimir Cipetić poslije lijepe akcije loše dodao ka Jurilju, koji je bio u mat poziciji i trebao je samo podmetnuti nogu da gosti dođu do vodstva.

Domaći tim je došao do šanse u 37. minuti kada je Bradonjić sa distance pokušao iznenaditi Zlomislića, ali ovaj je dobro intervenisao. U 42. minuti, veliku šansu je imao Huseinbašić, ali je i on, jako slično kao Cipetić na drugoj strani, lošim dodavanjem upropastio priliku.

U 45. minuti, Pervan promašuje ogromnu šansu nakon greške Kozića, a Široki Brijeg nastavlja sa terenskom inicijativom i u drugom dijelu. To im se isplatilo u 68. minuti, kada je Dino Ćorić pogodio mrežu Dalibora Kozića poslije ubačaja Mate Stanića.

Bila je to četvrta utakmica u sezoni u kojoj je Široki Brijeg prvi stigao do vodstva, ali baš kao protiv Veleža, ni ovaj put hercegovački tim nije uspio zadržati svoju prednost do kraja.

U 79. minuti, rezervista Kenan Šarić trese mrežu gostujućeg tima nakon sjajne akcije Bradonjića i asistenta Velibora Đurića. Široki Brijeg je ponovo preuzeo inicijativu u finišu susureta, a na kraju je u totalnoj ludnici prvo Martin Zlomislić spasio svoj gol istrčavanjem pred Kenana Šarića, a onda je iz kontranapada na drugoj strani umalo do gola stigao Jurić.

Do kraja ipak nije bilo promjene, pa će oba tima morati biti zadovoljna sa po jednim osvojenim bodom.

Mladost 2 : 5 Tuzla City
Olimpik 1 : 3 Sarajevo
Velež 2 : 0 Krupa
Radnik 1 : 1 Široki Brijeg
Borac 1 : 0 Zrinjski
Sloboda 0 : 2 Željezničar