Lakrdija od suđenja u Majevcu (video)

U Majevcu utakmica između domaćeg Vučijaka i Borca iz Bosanskih Lužana nije privedena kraju. Sami dolazak glavnog sudije i prvog pomoćnika ukazivao je na to.

Oni su došli na stadion 15 minuta prije početka utakmice. Nisu pregledali ispravnost terena za igru.

Tokom meča uočene su mnoge sporne odluke glavnog sudije Darija Antića zajedno sa prvim pomoćnikom Ljubišom Lukićem.

U 81.minutu drugi pomoćnik Davor Maksimović je signalizirao da se dodijeli žuti karton igraču Borca koji je već imao karton, to glavni sudija nije učinio.

U 83.minutu glavni sudija nakon prekršaja na ivici kaznenog dosuđuje slobodan udarac, da bi onda na signalizaciju i asistenciju prvog pomoćnika promijenio prvobitnu odluku i dosudio kazneni udarac.

Zatim kapitenu domaće ekipe Slavenu Gajiću takođe na asistenciju prvog pomoćnika pokazuje crveni karton.

Glavni sudija dozvoljava da se kazneni udarac izvede iako isključeni igrač nije bio napustio igralište.

Na to reaguju domaći igrači i traže ponavljanje izvođenja kaznenog udarca.

Glavni sudija na reaguje na to, dobacuje igračima domaćih da moraju izgubiti utakmicu. Nakon čega u 87.minutu igrači FK Vučijak i predstavnici kluba napuštaju igralište. Sve to se dešavalo pri rezultatu 3:3.-

-Ogorčeni smo na suđenje bili tokom cijele utakmice. Sve to je kulminiralo u 87.minutu kada su igrači napustili teren. Uputićemo žalbu na suđenje glavnog sudije i prvog pomoćnika, rekao je Danijel Jošić predstavnik FK Vučijak.

Vranjak 4 : 2 Sloga (Dugo Polje)
Rudanka 2 : 0 Ozren
Hajduk (Batkuša) 1 : 3 Skugrić
Naša krila 0 : 1 Ukrina
Željezničar 1 : 2 Zvijezda
Crvena zvijezda 4 : 1 Sloga (Jakeš)
Vučijak 0 : 3 Borac
Hajduk (Kožuhe) 2 : 4 Trebava