Olimp slavljenički kroz Goražde

Omladinske kategorije Olimpa bile su uspješne u 6. kolu Omladinske lige BiH grupa "Centar 1" u konkurenciji juniora i kadeta kod Goražda.

Kadeti sa Pala slavili su pobjedu 2:1, i to poslije preokreta. Adel Adžem je doveo domaće u vodstvo u 34. minutu, ali je Luka Motika nastavio sa odličnim igrama, te je sa dva gola donio preokret Paljanima.

Zanimljiva utakmica viđena je i u juniorskoj konkurenciji. Poslije dosta preokreta i čak tri penala gosti su slavili pobjedu sa 3:2. Blistao je ponovo Petar Blagojević koji je tri puta pogađao mrežu domaćih, od čega dva puta sa bijele tačke. Treba dodati i da je Olimp od 30. minute igrao sa igračem manje jer je Hasanović zbog crvenog kartona morao da napusti igru.

KADETI: GORAŽDE - OLIMP 1:2 (1:0)
Stadion u Goraždu
Sudija: Mladen Popović (Istočno Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Adžem 34, 1:1 Motika 67, 1:2 Motika 82
Žuti kartoni: Čurovac, Haznadar (Goražde), Baričanin, Jakovljević, Motika, Cinco, Komlenović (Olimp)

GORAŽDE: Islamagić, Al. Paleta, Ahmetašević, Aj. Paleta, Adžem, Ćurovac (od 88. Efendić), Haznadar, Alihodžić (od 88. Radmilović), Topalović (od 88. Žiga), Islamagić (od 46. Bier), Kanlić   Trener: Almir Tihić

OLIMP: Baričanin (od 85. Đurović), Božić, Tadić, Koprivica (od 46. Brezo), Jakovljević (od 76. Veljović), Motika, Babić (od 46. Komlenović), Trobok, Cinco, Terzić, Matović  Trener: Veljko Aleksić

JUNIORI: GORAŽDE - OLIMP 2:3 (1:1)
Bez prisustva gledalaca
Sudija: Miroslav Bjelica (Istočno Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Blagojević 15 (p), 1:1 Šalaka 42, 2:1 Šalaka 54, 2:2 Blagojević 60, 2:3 Blagojević 75
ŽUti kartoni: Dragolj, Šalaka, Korjenić, B. Bećirović (Goražde), Blagojević, Nikolić, Vukadin (Olimp)
Crveni karton: Adiamer Hasanović (Olimp) 30

GORAŽDE: Herak, Dragolj (od 46. K.Bećirović), Šalaka, Kulić (od 55. S. Bećirović), Bašić, Ad.Živojević, B. Bećirović, Al. Živojević, Halimić (od 68. Hadžić), Korjenić, Karić (od 55. Bezdrob)  Trener: Suvad Radmilović

OLIMP: Marić, Hasanović, Hršum, Lelo, Hurić (od 88. Bajramović), Muratagić, Blagojević, Nikolić, Boja, Jošović (od 90. B. Radača), Koristović  Trener: Stefan Ćosić

UNIS 3 : 0 Famos (V)
Sutjeska 0 : 0 Ilijaš
Rudar (K) 4 : 3 Željezničar
Sarajevo 2 : 2 Bosna