Norveška – Srbija1:2 (1:1, 0:0)

Ljubiša Tumbaković

Stadion: Uleval u Oslu. Bez gledalaca: Sudija: Danijele Orsato (Italija). Strijelac: 0:1 Milinković-Savić (82), 1:1 Norman (88), 1:2 Milinković-Savić (103). Žuti kartoni: Norman (Norveška), Ristić, Milivojević, Tadić (Srbija).

NORVEŠKA: Jarstejn, Elabedalaui (od 116. Hauge), Reginiusen (od 91 Strandberg), Ajer, Alesami (od 106. Lines), Odegard (od 111. Eljunusi), Berge, Henriksen (od 46. Norman), Johansen (od 66. King), Serlot, Holand.

SRBIJA: Rajković, Milenković, S. Mitrović, Kolarov, Lazović (od 106. Gaćinović), Gudelj, Maksimović (od 80. Milivojević), Ristić, Tadić (od 118. Lukić), Đuričić (od 80. Milinković-Savić), A. Mitrović.

Fudbalska reprezentacija Srbije izborila je plasman u finale baraža za odlazak na Evropsko prvenstvo u okviru C divizije UEFA Lige nacija pošto je večeras u Oslu sa 2:1 poslije produžetaka pobijedila domaću Norvešku.

Oba pogotka za Orlove postigao je rezervista Sergej Milinković-Savić, prvi u 82, a drugi u 103. minutu, dok je gol za Skandinavce djelo takođe rezerviste Normana u 88. minutu.

U finalu za odlazak na EP 2021. godine izabranici selektora Ljubiše Tumbakovića igraće kao domaćini protiv Škotske koja je dobila Izrael na jedanaesterce 5:3.