Nevjerovatna serija Kozare, Kojić ponovo junak Torpeda

Fudbaleri Torpeda

Svi susreti 12. kola Područne lige Gradiška odigrani su proteklog vikenda. Ukupno na osam mečeva postignuto je 30 golova, pet utakmica pripalo je domaćinima, dok su na tri slavili gosti.

Derbi susret odigran je na stadionu dr ''Milutin Vučkovac'' u Gornjim Podgradcima gdje su se sastali Sloga DIPO i Torpedo. Gosti su bolje otvorili susret i poveli sa 0:1 već u 12. minuti, a strijelac je bio Dragan Francuz. Nakon toga domaći se bude i u 32. minuti dolaze do izjednačenja preko najboljeg strijelca Aleksandra Mirjanića kojem je ovo bio 12 gol ove sezone.

Rezultat 1:1 na 'snazi' je stajao sve do 88. minute, kada Torpedo kreće u kontra napad u kojem je Kojić 'jurio' ka golu Sloge, a nepropisno ga zaustavio jedan od odbrambenih igrača Sloge. Sam Dejan Kojić, do ovog kola najbolji strijelac lige, bio je siguran realizator kaznenog udarca, s kojim je Torpedo upisao još jednu važnu pobjedu, četvrtu u nizu. Vrijedi pomenuti i da su domaći od 82. minute igrali sa igrače manje, pošto je Aljoša Ostojić zaradio drugi žuti karton.

Nevjerovatna serija Kozare nastavila se i nakon ovog kola. Osmu pobjedu lider šampinata upisao je protiv Župe, a strijelci su bili Boris Anić (2) i Aleksandar Majstorac.

Šesti poraz zaredom doživjeli su Laminci. Iako su pružili dobru igru, gosti iz Grbavaca su golom rezerviste Stefana Kisina u 85. minuti došli do izuzetno važna tri boda.

U veoma zanimljivom duelu dva Borca uspješniji je bio onaj iz Mašića. Gosti iz Šibovske poveli su u 6. minuti pogotkom Slaviše Stojanovića. Nakon toga domaći dolaze do preokreta. Najprije je u 37. minuti pogodio Zoran Ilić, a na samom otvaranju drugog dijela i Stefan Grmaš. Međutim Prnjavorčani se nisu predavali, pa su u 66. minuti preko svog najboljeg pojedinca Jasminka Kovača ponovo stvari vratili na početak. Ipak samo pet minuta kasnije Aleksandar Janković pogađa za treću pobjedu Mašićana i bjeg sa dna.

Novi het-trik Daljevića

Najviše pogodaka proteklog vikenda viđeno je na Krndijama. Obradovac je sa visokih 5:2 savladao Kaleme a junak meča bio je Dejan Daljević sa tri pogotka. Mrežu tima iz Trebovljana još su pogađali Milan Kos i Duško Lovrić koji je u 66. minuti morao napustiti teren zbog druge javne opomene. Kalemi su svoja dva gola postigli u razmaku od samo dva minuta. Prvo je autogol upisao Ognjen Maletić, a zatim je precizan bio Nedeljko Puljarević.

Pored Mašića preokret je viđen u Brestovčini i Donjim Podgradcima. Polet je u 'Bresti' vodio golom Milovana Vujčića, a Omladinac je do treće pobjede na domaćem terenu došao zahvaljujući kapitenu Dejanu Nežiću i Nenadu Vučkoviću.

Iskusni Miroslav Zgodić doveo je oslabljene Bisere u vođstvo u 36. minuti. Ipak nedostatak nekolicine standardnih prvotimaca u redovima gostiju osjetio se u drugom poluvremenu kada su domaći sa pet pogodaka zasluženo preokrenuli rezultat. Sloboda je u razmaku od 52. do 63. minute uspjela postići čak četiri gola. Heroj domaćih, a od ove nedjelje i najbolji strijelac lige Predrag Pralica (15) postigao je tri, dok su preostala dva pripala Nebojši Konjeviću i Đorđu Gaćeši.

Potkozarje je u prvom meču 12. kola golovima Duška Zelića i Luke Kovača savladalo Mladi Krajišnik u Kukuljama.

Biseri 2 : 0 Kozara
13 Skojevki 1 : 1 Torpedo
Polet 2 : 2 Borac (Šibovska)
Omladinac 1 : 0 Kalemi
Laminci 1 : 1 Potkozarje
Sloboda 3 : 1 Župa
Sloga DIPO 0 : 1 Mladi Krajišnik
Borac (Mašići) 1 : 3 Obradovac