Tuzlacima bod na Grbavici

Fudbaleri Željezničara, Sarajevo /Foto: Damir Hajdarbašić,

Fudbaleri Željezničara su u okviru 15. kola m:tel Premijer lige BiH remizirali sa Slobodom 2:2.

U drugoj minuti je Sloboda povela. Nakon kornera lopta dolazi na drugu stativu do Kurtalića koji šutira i pogađa  gol domaćina . Minutu poslije Alispahić šutira sa 20 metara, lopta odlazi pored gola. U petoj minuti Stevanović ubacuje, Juričić šutira malo preko gola. Nakon kornera sa gol-linije izbacuje defanzivac Slobode. Štilić iskosa šutira u osmoj minuti, lopta ide preko gola gostiju.

Bekrić u devetoj minuti iskosa izlazi pred gol Slobode, šutira, ali lopta pogađa stativu. Štilić još jednom šutira u 15. minuti, ovaj put lopta odlazi pored gola. Stevanović tuče sa distance u 20. minuti, ali lopta još jednom odlazi pored gola gostiju. Željo je poravnao u 22. minuti. Nakon kornera lopta se odbila do Štilića koji je snažno šutirao, lopta pogodila Luku Juričića i završila i golu Tuzlaka.

Brza kontra Slobode u 25. minuti, u završnici Maksimović šutira i pogađa prečku. Alispahić šutira sa 20 metara lijevom nogom, Golubović lijepom paradom hvata loptu. Milićević sjajno prolazi u 34. minuti, ubacuje u peterac, Juričić šutira, ali Golubović sjajno brani. Štilić u 42. minuti hvata volej, ali lopta ide pored gola. Minutu prije kraja šutira Husejinović preko Željinog gola. Na poluvrijeme se otišlo sa 1:1.

Kontra Želje u 53. minuti, lopta se odbija do Bekrića koji sa vrha kaznenog prostora šutira preko gola. Štilić u 65. minuti šutira iz slobodnog udarca sa 20 metara, lopta ide preko gola. Husejinović u 69. minuti šutira, lopta odlazi malo pored naše lijeve stative. Željo je poveo u 74. minuti. Bojo je odigrao povratnu loptu s desne strane, a Semir Štilić lijevom nogom lijepo pogodio.

Sjajnu šansu u 81. minuti propušta Bekrić, iskosa je nakon dodavanja Štilića uhvatio volej, ali lopta ide pored gola. U 85. minuti Uzelac sa par metara šutira preko gola. Sloboda je do poravnanja stigla u 89. minuti. Alić se lijepo oslobodio svojih čuvara i precizno pogodio za konačan rezultat.

Narednu utakmicu Željezničar igra za sedam dana protiv Mladosti u Doboju kod Kaknja.

Željezničar - Sloboda 2:2 (1:1)

Željezničar: Erić – Stevanović, Kosorić, Ikić, Milićević – Alispahić, Bojo, Mujezinović (Veselinović od 63.), Bekrić – Štilić (Miletić od 85.), Juričić (Lendrić od 77.).
Sloboda: Golubović – A. Beganović, Uzelac, Devedžić, Tomašević – Predragović, Kurtalić – Osmić, Husejinović, Maksimović (Alić od 71.) – Dž. Beganović.
Žuti kartoni: A. Beganović, Predragović, Stevanović, Maksimović,

Tuzla City 1 : 0 Mladost
Sarajevo 2 : 0 Olimpik
Krupa 1 : 1 Velež
Široki Brijeg 5 : 0 Radnik