Zvezda slavila u Gentu i došla na korak od evropskog proljeća

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Gent i došli na korak od evropskog proljeća. Zvezda je u četvrtom kolu grupe L savladala Belgijance u gostima sa 2-0.

Zvezda je fantastično otvorila susret te je golom Njegoša Petrovića povela nakon 70ak sekundi. U 15. minuti, domaći su zaprijetili preko Bukharija. Zvezda se sjajno branila do kraja prvog poluvremena a u završnici su domaći imali veliku šansu. Ipak, Borjan je odbranio udarac Bukharija.

Gent je ofanzivno ušao u drugo poluvrijeme ali je Zvezda odlijevala. U 59. minuti, Zvezda je došla do 2-0 a strijelac je bio Milunović. U 71. minuti, Kumst je imao sjajnu šansu za domaće ali nije je iskoristio. Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja i Zvezda je slavila.

Zvezda je sada na milimetar od evropskog proljeća. Naime, u drugom meču grupe Hofenhajm je savladao Liberec sa 2-0. Nijemci sada imaju 12, Zvezda devet a Liberec tri boda. Postoji samo teoretska šansa da Zvezda ne prođe u 1/16 finala Lige Evrope.

Zvezda će u petom kolu dočekati Hofenhajm a u poslednjem kolu gostovaće Liberecu.

Gent 0 : 2 Crvena zvezda
Slovan Liberec 0 : 2 Hoffenheim