Široki preslišao Slobodu

Ekipa Tonija Karačića je posao završila u prvom poluvremenu, protiv Slobode, kada je i postigla sva tri gola.

Širokobriježani su poveli već u sedmoj minuti kada je glavni sudija signalizirao penal nakon prekršaja Devedžića.

Devedžić je napravio faul u svom kaznenom prostoru, Musić pokazao na bijelu tačku, a Jović je jako loše šutirao i njegov udarac odbranio je Golubović. Nakon odbijene lopte probao je Angelov koji je pogodio prečku, a na kraju je strijelac bio Jurilj.

Do drugog gola domaći stižu 10 minuta kasnije i to nakon prekrasne akcije.

Širokobriježani su na lijep način izigrali odbranu Slobode, Jurilj je potom ubacio loptu koju je propustio Vukoja, te je ona stigla do Angelova koji rutinskim udarcem trese mrežu Tuzlaka za 2:0.

Tu nije bio kraj mukama za goste, jer je do kraja prvog poluvremena Široki postigao i treći gol.

Igrala se 30. minuta kada je Alen Jurilj sjajno predriblao protivničkog igrača, a onda preciznim udarcem zatresao mrežu Tuzlaka za 3:0.

Širokom Brijegu nije bilo teško da u drugom poluvremenu održava veliku prednost i na kraju dođe do svoje treće pobjede u posljednje četiri utakmice računajući sva takmičenja.

Olimpik 0 : 2 Mladost
Tuzla City 1 : 3 Velež
Sarajevo 2 : 1 Radnik
Krupa 1 : 3 Borac
Široki Brijeg 3 : 0 Sloboda
Zrinjski 1 : 2 Željezničar