Vukovi pali u Mostaru

Velež, Mostar

Na stadionu Rođeni odigrana je utakmica 18. kola m:tel Premijer lige BiH između FK Velež i FK Olimpik. Nakon 90 minuta igre po teškom vremenu i terenu zbog kiše koja nekoliko dana pada u Mostaru, Rođeni su upisali pobjedu rezultatom 2-0, te su tako pored tri boda prekinuli i neugodnu tradiciju u utakmicama protiv Olimpika.

Rođeni su danas igrali u sljedećem sastavu: Bogdanović – Ćosić, Zvonić, Zeljković, Radović – Radovac, Pršeš, Vehabović – Cvijanović, Brandao, Mulić. Na klupi su bili Kjosevski, Ovčina, Osmić, Sijamija, Anđušić, Dario, Alagić, Ćivić i Čatić.

Za FK Olimpik igrali su: Hadžić, Milović, Ojdanić, Osmanović, Karić, Perišić, Handžić K., Hadžanović, Lekanić, Dujmović, Šišić. Na klupi su bili Hamzić, Muminović, Jusufi, Mahmutović, Tabaković, Ramić, Kišić, Handžić F. I Arnautović.

Rođeni su na početku utakmice prijetili preko Brandaa u 2. i Cvijanovića u 9. minuti, dok je na drugoj strani Šišić u 11. minuti šutirao, ali bez veće opasnosti po Bogdanovića. Rođeni su u 13. minuti vezali i tri kornera, ali bez promjene rezultata. Za goste je probao i Handžić u 20. minuti, lopta odlazi pored gola.

Bez obzira na težak teren, Rođeni nisu forsirali duge lopte, te su pas igrom pokušavali graditi napade. Mulić je pokušao u 23. minuti, zatim Brandao u 25. minuti, ali golman Hadžić odbija loptu u korner. Opet je Mulić probao zatresti mrežu u 31. minuti, ali Hadžić na pravom mjestu. Na drugoj strani probao je Šišić, bez opasnosti po gol Veleža.

U 39. minuti Rođeni dolaze do prednosti. Vehabović je odlično ubacio iz slobodnog udarca sa desne strane, da bi Mulić još bolje reagovao na drugoj stativi, te tako zatresao mrežu Olimpika. Za trenutak je gol bio poništen zbog nedozvoljene pozicije, ali nakon konsultacija sudija, gol se opravdano priznao jer Fejsal Mulić nije bio u ofsajdu.

Do kraja poluvremena nije bilo većih prilika, tako da se na odmor otišlo sa vodstvom Veleža rezultatom 1-0.

Drugo poluvrijeme Rođeni otvaraju u istom sastavu. Odmah na početku gosti prijete preko Milovića, ali Bogdanović brani. Na drugoj strani, svoj udarac oprobao je Radović u 48. minuti, zatim i Cvijanović u 49. minuti, ali bez veće opasnosti po gol Hadžića. U 55. minuti Rođeni su istrčali kontru, Vehabović je pokušao uposliti Mulića, ali golman gostiju kupi loptu ispred Mulića. Nakon toga, šutirao je Radovac, pravo u Hadžića.

U 57. minuti gosti su zaprijetili preko Šišića, ali Bogdanović vrhovima prstiju odbija loptu u korner. U 60. minuti reagovao je trener Dudić, u igru su ušli Dario, Osmić i Anđušić, a iz igre su izašli Radović, Vehabović i Pršeš.

U 65. minuti Rođeni dolaze do drugog gola, kada je na odbijenu loptu odlično natrčao i šutirao Cvijanović i to je 2-0 za Velež!

U 70. minuti priliku za igru dobio je Ovčina umjesto Brandaa. Gosti su pokušali zaprijetiti preko Dujmovića u 79. minuti iz slobodnog udarca, ali bez opasnosti po gol Bogdanovića. U 85. minuti dugu akciju Veleža svojim udarcem završio je Radovac, ali odbrana Olimpika blokira i odbija loptu u korner. U nastavku akcije šutirao je Zeljković, ali golman gostiju dobro brani.

U 88. minuti priliku za igru i svoj debi u m:tel Premijer ligi dobio je i junior Dževad Sijamija. Do kraja utakmice nije bilo većih prilika tako da je završeno pobjedom Veleža rezultatom 2:0.

U narednom 19. kolu Rođeni će ugostiti FK Mladost DK, utakmica koja će se igrati u nedjelju 13.12. sa početkom u 15h.

Mladost 0 : 1 Zrinjski
Željezničar 2 : 3 Široki Brijeg
Sloboda 2 : 0 Krupa
Borac 2 : 2 Sarajevo
Radnik 2 : 1 Tuzla City
Velež 2 : 0 Olimpik