XS
SM
MD
LG

Banovići domaćin Leotaru

U subotu i nedjelju 12. i 13. decembra igraju se utakmice 10. kola Prvenstva BiH za košarkašice, drugoplasirani Feniks je favorit u duelu sa Igmanom Istočna Ilidža, na svom parketu, u Konjicu domaća istoimena ekipa će ugostiti Džamper. RMU Banovići ne bi trebali imati domaći problem sa Leotarom 0:3, dok se očekuju zanimljivi susreti u Brčkom gdje Brčanka će za rivala imati zenički Čelik i u Sarajevu, između domaćeg sastava Plej Of i Jedinstva Dženeks .

Subota, 12. decembar,  

Banovići : ŽKK RMU Banovići - ŽKK Leotar 03 u 18:00 sati, SD "Banovići", glavni sudija : Seid Nožinović, 1.   sudija : Faruk Ališehović, drugi sudija : Nermin Kasumović, delegat : Damir Kunosić .

Banja Luka : OKK Feniks - ŽKK Igman u 17:00 sati, SD "Obiličevo", Miloš Srdić, Slaven Vavan i Đorđe Mitrović,     Dragan Čazić .

Konjic : ŽKK Konjic - ŽKK Jumper u 18:00 sati, SD "Konjičanka", Dejan Knežević, Namik Fočo i Sadin Šehović, Mirza Hatibović . Sarajevo : ŽKK Play Off - ŽKK Jedinstvo Dženex u 20:00 sati, KSC "Skenderija", Nadija Pelja, Dženan Hasić i Azur Lušija, Hariz Bilić  .

Nedjelja, 13. decembar,

Brčko : ŽKK Brčanka - ŽKK Čelik Subor u 18:00 sati, SD "Ekonomske škole", Goran Stojančević, Jasenko Avdagić i Nermin Kasumović, Stevo Todorović .

Slobodna ekipa, ŽKK Mladi Krajišnik .

  Uz saglasnost klubova, Orlovi i Rudar Sport su u četvrtak, 10. decembra odigrali utakmicu 23. kola u kojoj su Orlovi  savladali Rudar Sport 73:48.   


20 .kolo Prvenstvo BiH
Play Off Ultra 86 : 46 Rudar Sport
Feniks 73 : 56 Brčanka
RMU Banovići 76 : 58 Čelik
Konjic 87 : 43 Igman
Jedinstvo Dženeks 71 : 69 Leotar 03
Džamper 71 : 79 Mladi Krajišnik
Tabela
Poz Tim Utak Pob Por Bod
1 Orlovi 18 17 1 35
2 RMU Banovići 18 17 1 35
3 Feniks 18 15 3 33
4 Play Off Ultra 18 12 6 30
5 Leotar 03 19 11 8 30
6 Čelik 18 12 6 30
7 Jedinstvo Dženeks 19 10 9 29
8 Mladi Krajišnik 19 10 9 29
9 Džamper 19 4 15 23
10 Brčanka 17 5 12 22
11 Konjic 19 3 16 22
12 Igman 19 2 17 21
13 Rudar Sport 17 1 16 18