XS
SM
MD
LG

Gostujuće pobjede Faniksa, Banovića

Od šest utakmica 11. kola Prvenstva BiH za košarkašice, odigrane su 4 utakmice, dok su odgođeni susreti Igman - Rudar Sport i Orlovi Brčanka.

Zenički Čelik Subor je zabilježio domaću pobjedu protiv sarajevskog Plej Ofa 81:68, Nedžla Kovačević je za Zeničanke dala 28, Ajla Selimović 17 i Ivana Branzovski 16 poena, uz 9 skokova, za poražene Amra Bajrović je dala 26, Berina Tekać 13 poena.

Još su domaću pobjedu ostvarile Jedinstva Dženeks u duelu sa Konjičankama 68:60, Šanel Grifin je dala 22 poena, Mejrema Bučuk 14, uz 13 skokova i Kanita Smajić je dala 12 poena, za gošče iz Konjica Berina Mustafica, Zerina Kadić i Emela Ramić su dale po 12 poena, a Ramić je imala 12 skokova.

Feniks je slavio u Trebinju protiv Leotara 03 103:76, za pobjedničku ekipu Tamara Kapor je dala 29 poena, uz 12 skokova, Nataša Šobot je dala 24 poena, 12 skokova, Nikolina Džebo 22 poena, uz 13 skokova, za Trebinjke Zorica Gudelj je postigla 25 poena, Jovana Milaković je dala 19 poena.

RMU Banovići su u Banja Luci bili bolji od Mladog Krajišnika 92:70, u redovima gošći najefikasnija je bila Jovana Marković sa 22 poena, Milica Zeljković je postigla 18, Čarna Prokić 16 i Ajla Ikanović 15 poena, kod domačeg sastava Milena Rađenović je dala 22 poena.

Ilidža: ŽKK Igman - ŽKK Rudar Sport  (odgođeno) .

Banja Luka: ŽKK Orlovi - ŽKK Brčanka (odgođeno).

Trebinje: ŽKK Leotar 03 - OKK Feniks 76:103 (15:30,17:17,16:32,28:24).

Zenica : ŽKK Čelik Subor - ŽKK Plej Of 81:68 (20:18,23:15,18:19,20:16).

Banja Luka: ŽKK Mladi Krajišnik - ŽKK RMU Banovići 70:92 (8:24,19:23,16:24,27:21) .

Tuzla: ŽKK Jedinstvo Dženex - ŽKK Konjic 68:60 (23:11,17:21,21:13,7:15).

Slobodna ekipa, ŽKK Džamper .


19 .kolo Prvenstvo BiH
Bratunac : Sloboda
Bosna Royal : Zrinjski
Kakanj : Čelik
Čapljina : Leotar
Mladost : Borac
Promo : Spars
Tabela
Poz Tim Utak Pob Por Bod
1 Čelik 16 10 6 26
2 Spars 14 11 3 25
3 Široki 15 10 5 25
4 Leotar 16 9 7 25
5 Sloboda 16 8 8 24
6 Zrinjski 15 9 6 24
7 Promo 17 7 10 24
8 Čapljina 15 8 7 23
9 Bosna Royal 16 7 9 23
10 Bratunac 14 7 7 21
11 Mladost 16 5 11 21
12 Borac 15 6 9 21
13 Kakanj 17 4 13 21