Policajac demontirao Zrinjski

KMF POlicajac, Benja Luka

U nastavku Premijer futsal lige BiH, u X kolu, ekipa KMF Policajac je bila uspješnija od ekipe HFC Zrinjski iz Mostara, i slavila   rezultatom 5-0.

U prvom poluvremenu, koje je završeno bez golova, domaći su imali terensku inicijativu, veći posjed lopte, te su šutevima sa distance pokuđavali da ugroze gol protivnika, ali bezuspješno. Gosti su igrali povučeno i iz kontranapada stvaraju par polušansi, ali ne uspijevaju da savladaju golmana domaćih, pa se na odmor odlazi sa rezultatom 0-0.

U drugom poluvremenu domaća ekipa nastavlja sa pritiskom, sto je i urodilo plodom. Odličan šut Đukarića završava u mreži gostiju za 1-0.

Ubrzo nakon toga dobru akciju domaćih završava Mirković za 2-0.

Gostujuća ekipa tada počinje da juri rezultat, izlazi u visoki presing, što igrači KMF Policajac koriste i iz jedne kontre povećavaju prednost na 3-0, strijelac Trifković.

Gosti se odlučuju na igru sa igračem vise u polju, ali domaći zadržavaju visoku koncentraciju u odbrani i uspijevaju oduzeti jednu loptu te preko Stojanovića dolaze do prednosti od 4 gola, sto je i rješilo pitanje pobjednika ovog meca.

Do kraja susreta viđen je još jedan pogodak u mreži gostiju za konačnih 5-0 za KMF Policajac, strijelac Vučić.

GFC Sarajevo 0 : 4 Salines
Bosna Kompred 4 : 2 Kaskada
Brotnjo 1 : 4 Mostar SG
Policajac 5 : 0 Zrinjski
Sloga 4 : 1 Seljak