Mostar zaustavio BL Volje

Odbojkašice SOK Mostar večeras su u fantastičnoj utakmici savladale banjalučki OK BL Volley s 3:0 u setovima ( 25:21, 25:22, 25:20) prikazujući vjerovatno svoju najbolju partiju ove sezone.

Prvi set bio je možda i najbolje odigrana dionica ‘Sokica’ u ovoj sezoni. Fantastična igra Mostarki dovela ih je do velikih 22:13, no opuštanje pred kraj seta dozvoljava gošćama iz Banja Luke da ublaže rezultat koji je na kraju iznosio 25:21 za domaći tim.
U drugom setu prava borba. Banjalučke odbojkašice dižu nivo igre i uglavnom imaju prednost tijekom seta. U samom finišu druge dionice pri rezultatu 21:19 za gošće, SOK Mostar pravi seriju i preokretom uzimaju i taj dio igre rezultatom 25:22.

U trećem setu Mostarke su vrlo brzo povele 12:6, no opet su se uporne i sjajne gošće vratile. No opet je u finišu SOK Mostar bio spretniji i ubilježio najveću pobjedu u ovoj sezoni nad renomiranom ekipom iz Banja Luke.

Izvor: blockoutblog.wordpress.com

Smeč 1 : 3 Jahorina
Gacko 3 : 1 Goražde
Sloboda Tuzlafarm 3 : 0 Kula Gradačac
Igman 0 : 3 Bimal-Jedinstvo
Mostar 3 : 0 BL Volley