Kizlikum porazio Borac (video)

Fudbaleri Borca poraženi su u prvoj utakmici na pripremama u Antaliji od ekipe uzbekistanskog Kizilkuma 1:0. Izabranici Marka Maksimovića imali su nekoliko dobrih prilika, ali nisu uspjeli da ih realizuju. Jedini gol na meču postigao je Matej Vatsadze u 61. minutu.

Vidjelo se da su gosti duže u treningu i to su pokazali u otvaranju meča.

Grigalašvili se u 18. minutu dobro oslobodio na nekih 20 metara, a onda šutirao preko gola.

Međutim, naši fudbaleri su se brzo oslobodili i zaigrali bolje, pa su i prvi put u zaprijetili u 35. minutu. Vranješ je dobro šutirao nakon slobodnog udarca, ali je lopta završila pored gola.

Tri minuta kasnije, Vranješ je povukao kontru, dao loptu za Mehanovića, a nakon njegovog ubacivanja kapiten ne pogađa. Izblokiran je pokušaj, lopta je otišla u korner, ali nikog nije bilo na drugoj poslije ubacivanja iz ugla.

U 44. minutu nova dobra prilika za Borac. Vranješ i Ziljkić su bili na ivici šesnaesterca, ali Vranješ nije uspio da proslijedi loptu za svog saigrača.

U narednom minutu, Grigalašvili šutira pored gola, tako da se na odmor otišlo bez golova.

U drugom poluvremenu istrčala je potpuno druga postava našeg tima. Međutim, to nije spriječilo naše momke da nastave s napadima.

Milan Šikanjić je prvo je u 49. minutu izborio slobodan udarac nakon dobrog pasa Milojevića, ali je odbrana Kizilkuma izbila loptu, da bi dva minuta kasnije pao na 18 metara od gola rivala. Djelovalo je da je fauliran – ali je dobio žuti karton zbog simuliranja.

Ipak, Kizilkum je poveo u 61. minutu. Dobru akciju po desnoj strani krunisao je Vatsadze.

Dva minuta kasnije Borac je mogao do izjednačenja. Uzelac je pokušao nakon kornera, ali defanzivci Kizilkuma su izbili loptu u polje ispred same gol-linije.

Odličnu priliku naš tim je imao u 81. minutu. Georgiev je probio po lijevoj strani i slabo šutirao u golmana, iako je imao samog Zakarića na drugoj strani.

Drugu utakmicu na pripremama u Turskoj Borac igra u srijedu protiv rumunske Čiskarede.

BORAC – KIZILKUM 0:1 (0:0)

Igralište: Mirakl u Antaliji. Gledalaca: Bez prisustva publike. Sudija: Jaroslav Kozik (Ukrajina). Strelac: Vatsadze u 61. minutu. Žuti kartoni: Mols, Meleg, Šikanjić, Kujundžić (Borac), Grigalašvili, Kiličev (Kizilkum).

BORAC: Lakić, Dujaković, Vojnović, Ćosić, Subić, Donald, Meleg, Vranješ, Čavić, Ziljkić, Mehanović. Još su igrali: Damjanović, Borovčanin, Milojević, Uzelac, Kujundžić, Brtan, Tahrić, Georgiev, Bosančić, Zakarić, Šikanjić, Javorac.

KIZILKUM: Nesterov, Bajdulajev, Ubajdulajev, Mustafajev, Đurajev, Tolmasov, Sadilojev, Vatsadze, Grigalašvili, Kukianidze, Kiličev. Još su igrali: Makosin, Kasimov, Hurmetov, Veklič, Turapov, Usmonov, Džasanov, Kamborov