Rudar efikasan u prvom poluvrmenu

Fudbaleri Zete, Petrovca i Rudara ostvarili su pobjede na startu proljećnog dijela šampionata u Telekom Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Zeta je u podgoričkom naselju Stari aerodrom savladala plavsko Jezero 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Mijat Lambulić u 64. minutu.

Petrovac je na svom stadionu savladao Podgoricu 2:1 i prekinuo seriju od pet utakmica bez pobjede.

Do trećeg trijumfa ove sezone došao je golovima Luke Merdovića u 19. i Zorana Mikijelja u 67. minutu iz jedanaesterca.

Jedini pogodak za Podgoricu postigao je Nikola Čelebić u 34. minutu.

Rudar je u Pljevljima savladao OFK Titograd 4:2 i ostvario osmu pobjedu ove sezone.

Do četvrte uzastopne pobjede došao je golovima Miloša Zečevića u 3, Predraga Kašćelana u 35, Vuka Strikovića u 41. i Marka Merdovića u 43. minutu.

Dvostruki strijelac za OFK Titograd, koji je upisao treći poraz zaredom, bio je Miloš Brnović u 11. i 49. minutu.

Poslije prvog poluvremena, Iskra u Danilovgradu vodi protiv Dečića 2:1.

Ekipa iz Tuzi povela je golom Anđela Rudovića u 31. minutu iz jedanaesterca.

Izjednačio je Miloš Drinčić u 35, a prednost domačinu donio Zoran Petrović u 40. minutu.