Vodeći ne posustaju

Nakon 22. kola Telekom 1.CFL, na vrhu tabele nije bilo promjena.

Pet najbolje plasiranih ekipa upisalo je pobjede, čime je nastavljena prvenstvena trka, posebno zanimljiva kada je riječ o plasmanu u evropska takmičenja.

Novi trijumf upisala je Budućnost, koja je na svom terenu u gradskom derbiju minimalno savladala OFK Titograd. Gol za pobjedu lidera postigao je Bogdan Milić u 52. minutu meča.

Do tri boda na gostovanju Jezeru došla je Sutjeska - 2:0. Rene Mihelič doveo je Nikšićane u vođstvo, dok je trijumf na Gradskom stadionu u Beranama potvrdio Milutin Osmajić.

Treće mjesto drži Dečić nakon pobjede nad Zetom u ,,komšiluku“ - 2:1. Anđelo Rudović i Iljir Camaj najavili su osvajanje sva tri boda, da bi Goran Milojko desetak minuta prije kraja postavio konačan rezultat preciznim udarcem sa bijele tačke.

Rudar je nastavio u pobjedničkom ritmu, Pljevljaci su u duelu sa Petrovcem upisali šesti uzastopni trijumf - 2:0. Golove za Rudar postigli su Sukara Zakarija i Miloš Zečević.

Derbi sredine tabele pripao je Iskri - 1:0. Jedini pogodak u duelu sa Podgoricom postigao je Miloš Drinčić petnaestak minuta prije kraja meča.

Ni na vrhu liste strijelaca nije bilo promjena. U trci za ,,Trofej Radija Crne Gore“ vodi napadač Sutjeske Božo Marković sa 13 pogodaka, tri manje postigli su Vuk Striković (Rudar), Draško Božović (Budućnost) i Šaleta Kordić (Podgorica).