Obrad Starčević za tri boda

DOBOJ – Fudbaleri Sloge na otvaranju proljećnog dijela sezone po hladnom vremenu savladali su ekipu Sutjeske iz Foče minimalnim rezultatom 1:0.

Dobojlije su bili bolji protivnik većim dijelom utakmice. Posebno dobro su ograli u drugom dijelu prvog poluvremena kada su stvarali šanse. U 26.minutu velika prilika za domaće kada je sam ka golu krenuo mladi Obrad Starčević, ali šutirao je pored gola. Minut kasnije odličan udarac Đuranovića brani čuvar mreže gostiju. Igrao se 33.minut kada se u kolosalnoj prilici našao Dadić gdje odlično brani Radović. Još jednu dobru šansu bez uspjeha imao je Starčević u 42.minutu.

U nastavku je Sloga diktirala tempo, međutim gosti nisu bili bez šansi. U 65.minutu dobra akcija gostiju otišla je u nepovrat. Tekao je 71.minut kada su Fočaci imali više nego stopostotnu priliku koju bravurozno brani Igor Marković. Lopta se odbila do igrača Sutjeske ali ponovo se kao panter izdigao Igor Marković koji je spriječio već viđen pogodak gostiju. A onda u 73.minutu slijedi kazna kada Slogu u vođstvo dovodi Obrad Starčević. Domaći su nakon toga mirno priveli utakmicu kraju i upisali tri važna boda.

SLOGA – SUTJESKA 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Starčević u 73.minutu. Stadion: „Luke“. Bez publike. Sudija: Mario Jelić (Banja Luka). Pomoćnici: Dejan Stjepanović i Milan Dujaković (oba iz Banja Luke). Delegat: Milenko Đurić (Modriča). Kontrolor suđenja: Dragiša Đurić (Dvorovi). Žuti kartoni: Đuranović (Sloga). Dačević, Boško Radović, Vuković (Sutjeska).

SLOGA: Igor Marković, Nemanja Marković, Nikolić, Aljetić, Golubović (od 77.minuta Trifković), Buljubašić (od 46. Perić), Đuranović, Komljenović (od 87. Andrić), Starčević (od 77. Hadžimujić), Dadić (od 87. Cetić), Ristić. Trener: Milan Draganović.

SUTJESKA: Marko Radović, Filipović,  Mirković, Rašević, Ivanović, Boško Radović (od 76. Vuković), Nikola Mojović, Tadić (od 90. Ognjen Mojović), Milutinović, Pljevaljčić, Dačević. Trener: Miljan Radović.

Igrač utakmice: Obrad Starčević (Sloga)

Sloboda : Sutjeska
Omarska : Željezničar
Famos : Radnik
BSK : Ljubić
Laktaši : Velež
Leotar : Romanija