Progres ubjedljiv na startu polusezone

Progres, Kneževo

Utakmicama 14. kola nastavljeno je takmičenje u Drugoj ligi Republike Srpske – zapad. Fudbaleri Progresa iz Kneževa savladali su Slobodu iz Mrkonjić Grada rezultatom 5:3.

Uprkos teškim uslovima za igru viđena je prava fudbalska ljepotica sa pregršt lijepih poteza. Fudbaleri iz Mrkonjić Grada su dobro otvorili meč, imali su terensku inicijativu, ali ipak domaćin prvi dolazi do gola zahvaljujući nespretnoj reakciji odbrane gostiju. Nakon prodora po strani Svjetlanović je zavrnuo loptu u šesnaesterac, a Janković poslao loptu u svoju mrežu. Gosti su se veoma brzo pribrali poslije primljenog gola i nakon nekoliko minuta dolaze do izjednačenja preko Domuzina.

Praktično u sledećem napadu vidjeli smo još jedan pogodak, ovaj put u mreži Slobode, Petko Budić je uputio odmjeren udarac sa ivice kaznenog prostora i pogađa za 2:1. Ipak do kraja poluvremena Sloboda je uspjela da izjednači preko Mrzića tako da se na odmor otišlo pri rezultatu 2:2.

Ekipa iz Kneževa je ušla odlučnije i sa više energije u drugi dio igre što im se veoma brzo isplatilo. Zoran Kulišić je uspio da dovede svoju ekipu u vođstvo nakon što se dobro snašao u petercu gostiju, a nedugo zatim Dragan Verić je poslije solo prodora povisio na 4:2.

Ovaj gol je obezbijedio mirniju završnicu za ekipu Dragana Glamočića, koji je nastojao da izmjenama održi visok nivo igre njegovog tima. Do kraja utakmice vidjeli smo još dva pogotka. Prvo je Miljan Budić iz veoma teške pozicije uspio da postigne gol za 5:2, a zatim je Mirković postavio konačnih 5:3 prelijepim pogotkom iz slobodnog udarca.

Ovom pobjedom Progres se revanširao ekipi iz Mrkonjić Grada za ubjedljiv poraz iz prvog dijela sezone, te ih je prestigao na tabeli pošto ekipa Dragana Glamočića sada ima 21 bod, dok Sloboda ostaje na 20 osvojenih bodova.

U narednom kolu Progres ide u goste Brdu iz Hambarina, dok Sloboda na svom terenu dočekuje Dubrave.

Borac 1 : 0 Proleter
Sloga (Srbac) 1 : 0 Sloga (Trn)
Dubrave 2 : 1 Jedinstvo
Progres 5 : 3 Sloboda
Polet 1926 1 : 1 OFK Brdo
Laktaši 1 : 5 Omarska