07.03.2021 Stjepan Leko /Sportal

Nastavak prvenstva VIS Simm-Bau otvorio porazom od Budućnosti iz Banovića

Vis Simm Bau - Budućnost

Kikseve ekipa s vrha tablice u 16.kolu Prve lige Federacije BiH upotpunila je danas četveroplasirana ekipa VIS Simm-Baua koja je u Žepču poražena od Budućnosti iz Banovića s 0-1.

Porazi Posušja i Rudara otvorili su lijepu šansu za VIS Simm-Bau da eventualnom pobjedom nad Budućnosti dođe na samo bod zaostatka za liderom iz Posušja. Budućnost je uoči ovog kola bila u sigurnoj zoni na 12.mjestu s 18 bodova, no jučerašnja pobjeda Orašja nad Zvijezdom iz Gradačca ih je privremeno smjestila na 13.mjesto, posljednje koje vodi u niži rang, pa je u ovom susretu u Žepču (novom privremenom domu za VIS Simm-Bau umjesto Tešnja koji je to bio u prvom dijelu sezone) ekipi Budućnosti dobar rezultat bio imperativ.

Budućnost je bolje ušla u dvoboj i nekoliko puta prijetila golu domaće ekipe, no bez uspjeha. Ekipa VIS Simm-Baua je posložila nakon prvih 15 minuta svoje redove i zaigrala mnogo bolje preuzevši kontrolu nad mečem. Domaći su bili iznimno blizu golu u prvom poluvremenu, potpuno dominirali izgledalo je da je samo pitanje momenta kad ćemo vidjeti loptu u mreži Budućnosti, no Budućnost se branila, a onda se u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena desila situacija koja je usmjerila nastavak meča. Vrlo grub start na centru napravio je igrač domaćih Aladin Isaković i sudija nije imao izbora nego mu pokazati direktni crveni karton. Još dugo se ukazivala lijekarska pomoć igraču gostujuće ekipe i na kraju je iznesen na nosilima sa terena i čini nam se kako je današnji arbitar meča Ernis Džemidžić iz Goražda u ovoj situaciji zasluženo pokazao direktan crveni karton Isakoviću. Poluvrijeme je završilo s 0:0.

Nastavak uprkos tome što igraju s igračem manje bolje otvaraju igrači VIS Simm- Baua i prijete nakon kornera, no bezuspješno. U 52.minuti dosuđen je faul za Budućnost na nekih 22-23 metra od gola VIS Simm-Baua. Slobodni udarac je izveo mladi Kemal Mujarić i hirurški precizno skinuo paučinu iz desnih rašlji gola domaće ekipe za 0-1. Veliki šok za ekipu VIS Simm-Baua i veliko slavlje gostiju .

VIS Simm-Bau taj pogodak nije omeo i nastavili su s vrlo ofenzivnom igrom, no nekoliko puta ih je takva igra umalo mogla koštati i novog gola u njihovoj mreži jer su brzonogi gostujući napadači nekoliko puta imali dobre prilike  iz kontranapada, no bez uspjeha. Do kraja susreta redale su se šanse i opasni ubačaji pred golom Budućnosti, no domaća ekipa nije uspjela izjednačiti, bilo je i spornih situacija gdje su domaći tražili penal, no svaki put sudija je ostao nijem.

S takvim odnosom snaga ušli smo u finiš utakmice, a u posljednje dvije minute dvije velike šanse imala je ekipa VIS Simm-Baua, ali oba puta odlično je obranio golman Mujkić te je sačuvao svojoj ekipi tri boda koja putuju u Banoviće za mirniji nastavak sezone za Budućnost, a ekipa VIS Simm-Baua definitivno može žaliti za propuštenim šansama u ovom susretu u kojem su i s 10 igrača bili ekipa koja je imala više loptu i dominirala u posjedu, no jedan vrhunski potez pojedinca presudio je da u ovom dvoboju ostanu bez bodova.

VIS SIMM-BAU KOSOVA-  BUDUĆNOST BANOVIĆI 0-1 (0-0)

Strijelci: 0-1 Mujarić 52'

Crveni karton: Isaković 45+2' (NK VIS SIMM-BAU KOSOVA)

GOŠK 1 : 0 Jedinstvo
Orašje 2 : 1 Zvijezda
Goražde 2 : 0 Bratstvo
Vis Simm Bau 0 : 1 Budućnost
Posušje 0 : 2 TOŠK