Budućnost i Sutjeska sigurni

Derbi 28. kola Telekom 1.CFL pripao je fudbalerima Budućnosti, koji su na svom terenu rutinski savladali Dečić sa 2:0.

Miomir Đuričković pogodio je za vođstvo u 33. minutu i promjene rezultata nije bilo sve do 89, kada je Igor Ivanović iz jedanaesterca potvrdio trijumf lidera.

Poraz Dečića iskoristila je Sutjeska, koja je osvojila tri boda na gostovanju Petrovcu - 3:1. Nikšićani su nakon manje od 20 minuta igre imali dva gola viška, zatim je Zaim Divanović unio malo neizvjesnosti u meč, koju je u 79. minutu otklonio Igor Pajović za konačnih 3:1 i povratka na drugo mjesto na tabeli.

Zanimljiv meč, sa dva preokreta i čak šest golova, viđen je Pljevljima, gdje je Rudar savladao Jezero sa 4:2. Nakon pogotka Miloša Zečevića sa bijele tačke u 10. minutu, gosti iz Plava su preokrenuli zahvaljujući Mamaduu Mendiju i Edisu Redžepagiću. Ipak, Zečević je zatim ponovo bio precizan iz najstrože kazne, a onda su se Danin Talović i Vuk Striković potrudili da bodovi ostanu u Pljevljima.

Mali gradski derbi između OFK Titograda i Podgorice na ,,DG areni“ riješen je lijepim pogotkom Marka Vukčevića u 18. minutu, čime je gostima donio minimalnu pobjedu.

U posljednjem meču današnjeg programa nije bilo pobjednika, Iskra je golom Vladislava Rogošića iz jedanaesterca u posljednjim trenucima meča izbjegla poraz u duelu sa Zetom - 1:1. Gosti su vodili od 17. minuta i gola Vaska Kalezića.

Napadač Sutjeske Božo Marković došao je do 15. gola u sezoni i sada na vrhu liste strijelaca ima četiri pogotka više od pratilaca, Draška Božovića (Budućnost) i Strikovića (Rudar).