Siti vladar Tuzle

Tuzla Siti je u 25. kolu Premijer lige BiH savladao gradskog rivala, ekipu FK Sloboda rezultatom 1:0.

EKipa Husrefa Musemića je dominirala tokom cijele utakmice, ali je Sloboda prva stigla do stopostotne šanse. Igrala se druga minuta kada je Beganović ubacio loptu, a Kurtalić pogodio prečku gola domaćih.

(Nakon toga uslijedio je period kada je Tuzla Siti potpuno preuzela konce utakmice i dominirala u posjedu lopte. Ipak, uprkos činjenici da su u pojedinim trenucima imali čak 85% posjeda lopte u svojim nogama, to im nije donijelo niti jednu kvalitetnu šansu sve do 32. minute susreta kada se lopta odbila do Mehidića koji sa 12 metara hvata volej, ali njegov udarac brani fenomenalni Golubović.

To je bilo sve od dešavanja u prvom poluvremenu, iako ni drugi dio nije bio ništa bolji. Sloboda se fokusirala na odbranu svoga gola, dok je Tuzla City i dalje dominirao posjedom.

Trenutak odluke dešava se u 67. minuti susreta kada je Bandić dosudio sporan jedanaesterac za Tuzla Siti nakon duela Jusića i Ramića. Odgovornost je preuzeo Brkić i sigurnim udarcem savladao Golubovića za 1:0.

Nekoliko minuta kasnije Tuzla City je imao novu priliku, ali je Doffo loše šutirao i propustio šansu za svoj tim.

Do kraja susreta Žižović je pokušao osvježiti ekipu sa nekoliko izmjena, ali je Tuzla Siti y uspješno održala prednost jednog gola i stigla do minimalne pobjede.

Široki Brijeg 2 : 2 Krupa
Velež 1 : 0 Sarajevo
Borac 3 : 0 Olimpik
Zrinjski 3 : 0 Radnik
Željezničar 4 : 4 Mladost
Tuzla City 1 : 0 Sloboda