XS
SM
MD
LG

Kako u Ligu konfederacije

Liga konferencija je novo UEFA takmičenje sa kojim će se evropski klubovi susresti narednog leta.  Posle Lige šampiona i Lige Evrope, biće treće po rangu takmičenje u kom će srpski klubovi imati tri predstavnika.

Tamo ćemo izvesno gledati Partizan i, najverovatnije, Vojvodinu i Čukarički, osim ukoliko Radnik iz Surdulice ne šokira sve i osvoji Kup Srbije.

 U nastavku ćemo se upoznati sa formatom Lige konferencija, kalendarom i potencijalnim putevima srpskih timova do grupne faze.

Svi će krenuti od drugog kola kvalifikacija i svi će biti nosioci.

Tu su im mogući rivali: Klaksvik (Farska Ostrva), Servet (Švajcarska), Aris (Grčka), Ararat Jermenija, Dinamo Brest (Belorusija)...

Ali, od trećeg kola posao postaje znatno teži.

Možda ne toliko za Partizan, koliko za druga dva kluba koji neće više biti nosioci i mogli bi da igraju protiv tipova poput: Bazela, Kopenhagena, CSKA iz Moskve, Astane, Fejenorda, Makabi Tel Aviva, PAOK,a BATE Borisova, Rosenborga, Maribora, Rijeke, Moldea...

Partizanu bi u toj fazi posao bio nešto lakši, jer bi potencijalni rivali bili: Rubin, Vitese, Trabzon, Osijek, Spartak Trnava, Ostende, Šturm, Jablonec, Desna, Gazišehir, Univerzitatea Krajova, Livingstgon, Vorslka, Valtens, Alaškert, Linkoln, Randers, Anorzotis, Vaduc i Domžale.

 Po istom principu kao i Liga Evrope do sada, i Liga konferencija nam donosi plej-of, pa bi se potencijalnoj listi rivala Voše i Čuke pridružili Totenhem, Roma, Viljareal, Olimpik Marsej...

Partizan bi i u plej-ofu ponovo bio nosilac, a prethodnoj listi pridružili bi se eventualno Rosenborg, Union Berlin, Fehervar, Pakoš Fereira...

U eventualnoj grupnoj fazi Partizan bi (trenutno) bio projentovan u drugom šeširu, makar prema aktuelnim koeficijentima gore pomenutih klubova.

Naravno, još mnogo klubova bi moglo da se promeni u završnicama šampionata širom Evrope, ali ovo je trenutni presek koji je objavljen putem Partizanove klupske televizije.

Evropska sezona za srpske klubove počeće 22. i 29. jula.

Kalendar Lige konferencija:
Žreb za 1. i 2. kolo kvalifikacija: 15. ili 16. juna.
Žreb za 3. kolo kvalifikacija: 19. jula
Drugo kolo kvalifikacija: 22. i 29. jula
Žreb za plej of: 2. avgusta
Treće kolo kvalifikacija: 5. i 12. avgusta
Plej-of: 19. i 26. avgust

 


Novi Pazar : Mladost (L)
Voždovac : Napredak
Čukarički : Partizan
TSC : Javor Matis
Proleter : Radnik
Spartak ŽK : Inđija
Mačva : Vojvodina
Radnički (N) : Rad
Crvena zvezda : Zlatibor
Metalac : OFK Bačka
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 Crvena zvezda 35 32 3 0 99
2 Partizan 35 29 2 4 89
3 Čukarički 35 20 8 7 68
4 Vojvodina 35 20 7 8 67
5 Radnik 35 16 7 12 55
6 Mladost (L) 35 14 9 12 51
7 TSC 35 14 7 14 49
8 Metalac 35 12 12 11 48
9 Spartak ŽK 35 14 5 16 47
10 Napredak 35 13 8 14 47
11 Javor Matis 35 12 9 14 45
12 Radnički (N) 35 12 8 15 44
13 Voždovac 35 12 8 15 44
14 Proleter 35 12 8 15 44
15 Rad 35 13 4 18 43
16 Novi Pazar 35 12 6 17 42
17 Inđija 35 10 5 20 35
18 Zlatibor 35 7 7 21 28
19 Mačva 35 6 4 25 22
20 OFK Bačka 35 3 7 25 16