Veležu bodovi u Širokom

U okviru posljednje utakmice 26. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine NK Široki Brijeg je na stadionu Pecara ugostio ekipu FK Velež. Konačan rezultat utakmice glasio je 0:2.

Utakmica je počela fenomenalno sa prvom odličnom prilikom Ikića u drugoj minuti utakmici, ali je Bogdanović odbranio. Odmah na drugoj strani Velež je zaprijetio, ali i poveo na Pecari. Strijelac pogotka za 0:1 bio je Nemanja Anđušić koji je iskoristio loptu Brandaa i iznenadio golmana domaćina.

Rođeni su ponovo zaprijetili u 25. minuti utakmice, kada je Georgijević bio u dobroj šansi nakon maestralnog centaršuta Radovca. Samo tri minute kasnije Široki je kreirao najbolju priliku na utakmici. U šansi su se našli Ikić i Zachara, a oba šuta odbranio je fantastični Slaviša Bogdanović.

Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao, a Široki je imao blagu terensku incijativu koju nisu uspjeli da kapitalizuju na pravi način. U nastavku utakmice ponovo je Široki imao terensku incijativu na početku, pa je tako u 58. minuti Zachara odlično šutirao sa 25 metara, ali ipak Bogdanović je ponovo bio siguran. Nakon toga je uslijedio miran period igre sve do 77. minute utakmice.

Tada je Samir Zeljković uspješno izborio jedanaesterac nakon što ga je faulirao rezervista Stipe Jurić. Ipak, sa bijele tačke udarac Brandaa bio je previše slab, pa je Miškić sigurno odbranio udarac krilnog fudbalera Veleža. Široki Brijeg je u finišu krenuo "na sve ili ništa" i želio pod svaku cijenu doći makar do boda, ali je udarac Stanića u 83. minuti utakmice ponovo odbranio sjajni Bogdanović.

Konačan rezultat utakmice stigao je u drugoj minuti sudijske nadoknade u drugom poluvremenu kada je novi penal dosuđen za Velež. Mijo Šabić je oborio Harisa Ovčinu u kaznenom prostoru, a sudija nije puno razmišljao već je pokazao na bijelu tačku. Ovoga puta sa bijele tačke siguran je bio kapiten Rođenih, Denis Zvonić.

NK Široki Brijeg - FK Velež 0:2

Strijelci: Anđušić 2' 0:1; Zvonić 90+2' 0:2

Žuti kartoni: Begić, Čuljak (NK Široki Brijeg) Hasanović, Vehabović, Cheshmedjiev, Radovac, Brandao (FK Velež)

NK Široki Brijeg: Miškić, Medić, Čuljak, Jurilj, Stanić, Vukoja, Zachara, Begić, Jurić, Musa, Ikić. Trener: Toni Karačić

FK Velež: Bogdanović, Zeljković, Ćosić, Georgijević, Brandao, Anđušić, Ferreyra, Hasanović, Vehabović, Česhmedjiev Radovac. Trener: Feđa Dudić

Krupa 1 : 0 Sloboda
Mladost 2 : 0 Tuzla City
Radnik 1 : 1 Željezničar