Jedinstvo preplivalo Drini

Jedinstvo 2015, Brčko

U okviru XVII kola Prve M-tel lige Republike Srpske igrači RK Jedinstvo 2015 Brčko su odigrali derbi meč dosadašnjeg dijela sezone u Zvorniku protiv RK Drina. Dobili su ga rezultatom 29:30.

Prvoplasirana ekipa se u Zvornik uputila oslabljena neigranjem nekoliko prvotimaca, što je uz činjenicu da se veoma mali broj ekipa može pohvaliti odnošenjem bodova iz Zvornika, bio dovoljan razlog za početnu nervozu u igri lidera šampionata.

U pravoj muškoj utakmici, u kojoj su se ekipe smjenjivale u vođstvu, gostujuća ekipa je pokazala da u Zvornik nije došla spuštenog garda, te se na odmor otišlo sa prednošću RK Jedinstvo 2015 od dva gola.

Odmah nakon početka drugog dijela domaća ekipa pravi mini seriju i poslije nekoliko grešaka gostiju prelazi u vođstvo.

Lider ne bi bio na tom mjestu da nije imao odgovor i na ovaj napad domaćina.

Sredinom drugog poluvremena igrači Drine pokazuju vidne znakove umora što momci u crno žutim dresovima koriste i podizanjem intenziteta igre u odbrani na čelu sa večeras odličnim Šečićem drže utakmicu pod kontrolom.

Nakon dva promašena zicera gostiju ekipa Drine se diže i u poslednjih desetak minuta se ulazi u potpunom egalu.

Konačan trijumf i veliko slavlje gostiju sa dva pogotka u deset sekundi dvojca Nemanja Peštić i Danijel Božić otklanja se možda i poslednja sumnja o ovogodišnjem prvaku Republike Srpske.

Meč loptu već naredni vikend momci iz RK Jedinstvo 2015 imaju u Brčkom kada im u goste dolazi prvi pratioc ekipa RK Hercegovina iz Nevesinja. Osim pomenutog Šečića Jedinstvo je do nove pobjede vodio odbrambeni dvojac Mešanović – Đurkić koji su punih 60 minuta vodili bespoštednu borbu sa napadačima Drine.

Golovima Božića, Lukića i Nemanje Peštić gosti su preskočili još jednu tešku prepreku prema naslovu prvaka.

Nakon Prijedora pao je i Zvornik te je sada sve u rukama momaka iz Brčkog.

Do kraja je ostalo još 5 kola a trenutni lider prvenstva tri utakmice igra u Brčkom. Sudijski par Miljević/Petrović je korektno odradio svoj dio posla.

Drina - Jedinstvo 2015 29:30

RK Drina Zvornik: Sabljić; Nedić, Tešanović (6), Vidaković (5), Tomić, Erkić, Markanović (7), Kikić, Mijatović (2), Čvorić (6), Kišić, Todorović, Popović (2), Tomić, trener Golubović

RK Jedinstvo 2015 Brčko: Šečić, Božić (8), Jelisić (1), Maksić, Mešanović (3), Tučić, Đurkić (1), Petković (2), Nemanja Peštić (5), Lukić (7), Marinković (3), Bošković, Lujić, Mujčinović, trener Glamočić.