Lider Druge lige, Zapad pao u Kneževu

Progres, Kneževo

Progres iz Kneževa svladao je Omarsku rezultatom 3:1. Ovom utakmicom kompletirano je 16. kolo u Drugoj ligi Republike Srpske – zapad.

Obje ekipe su prikazale veliku želju i odlučnost na samom početku meča, tako da su se smjenjivali napadi na obje strane. Domaći su prvi imali dobru priliku u 9. minuti poslije udarca Dragana Verića, koji je danas imao nešto ofanzivniju ulogu zbog izostanka najboljeg strijelca ekipe Miljana Budića. Zatim su zaprijetili gosti iz Omarske preko Panića i Romanića, ali je golman Bekić sigurno intervenisao.

Ekipa iz Kneževa dolazi u vođstvo u 21. minuti preko Dragana Verića koji pogađa na asistenciju Dragoslava Vučića. Poslije postignutog gola domaći su nastavili sa napadi, te vrijedi pomenuti pokušaje Saše Glamočića i Petka Budića, ali se istakao gostujući golman.

U 37. minuti Omarska dolazi do udarca sa bijele tačke, nakon nespretne reakcije Svjetlanovića. Siguran sa bijele tačke je bio Romanić. Već u narednom napadu Svjetlanović se iskupio i izborio penal za svoju ekipu, ali Verić nije iskoristio ovu priliku, njegov udarac je pogodio prečku. Do kraja poluvremene treba istaći prodor Želimira Đukarića, nakon čijeg centaršuta je gostujuća odbrana morala da izbacuje loptu sa gol linije. Na odmor se otišlo pri rezultatu 1.1.

U drugi dio meča ekipe su ušle veoma oprezno, tako da je malo opao tempo igre koji je viđen u prvom poluvremenu.Ponovo je prvi zaprijetio Verić, njegov udarc golman Jokić odbija u korner. Nakon tog udarca iz ugla Progres ponovo dolazi u prednost, Slobodan Marjanović se najbolje snašao nakon gužve u kaznenom prostoru.

U nastavku je trener gostujuće ekipe pokušao da izmjenama dođe do povoljnijeg rezultata, što je rezultiralo izglednom šansom za Rosića, ali je njegov udarac otišao pored gola. Domaći su imali najbolju šansu preko Obrada Stojanovića, ali je nedostajalo smirenosti u završnici.

Do kraja meča treba izdvojiti priliku za Đukarića koje su nedostajali milimetri do gola. Konačan rezultat 3:1 je postavio Miljan Budić veoma preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Ovom pobjedom Progres dolazi na četvrtu poziciju sa samo dva boda manje od drugog mjesta, a gosti iz Omarske ostaju na čelu tabele.

Čelinac 0 : 1 Proleter
Borac 4 : 2 Jedinstvo
Sloga (Srbac) 0 : 2 Sloboda
Dubrave 1 : 0 OFK Brdo
Progres 3 : 1 Omarska
Polet 1926 0 : 2 Laktaši