Dupla kruna za FK Mostar SG Staklorad

Mostar SG

Odigrana je revanš utakmica finala kupa Bosne i Hercegovine u futsalu, u kojoj su se sastale mostarske ekipe, FC Mostar SG I FC Zrinjski, prvi susret je završen rezultatom 4:4 u kojoj je bio domaćin FC Mostar SG. U revanš utakmici  već u četvrtoj minuti Bilal Jelić je pogodio za 0:1, u istoj minuti Radmilović je povećao na 0:2. U šestoj minuti FC Mostar je postigao dva gola, ponovo Jelić i Radmilović za 0:4. U desetoj  minuti Bubalo je smanjio na 1:4, dvije minute kasnije Marić je smanjio na 2:4, da bi Nermin Kahvedžić postigao gol u 15 minuti za 2:5, što je bio rezultat prvog poluvremana.

U 24 minuti Marić drugom golom daje nadu futsal Plemićima za 3:5, a u 32. minuti Bubalo vrača Zrinjskom nade za preokret 4:5. Do kraja utakmice Lazarević i Jelić sve rješavaju za trijumf FC Mostara SG osvajanje Kupa BiH, te su osvojili duplu krunu .

Zrinjski -  Mostar SG 4:7 (2:5)

Mostar, SD“Bijeli Brijeg“, prvi sudija: Jasenko Pljevljak (Sarajevo), drugi sudija: Farik Kečo (Sarajevo), treći sudija: Amir Omerbašić (Hrasnica), delegat: Nedžad Tanjo (Goražde), posmatrač suđenja: Marko Bilić (Zenica). Strijelci: 0:1 – Jelić (4), 0:2 – Radmilović (4), 0:3 –Jelić (6), 0:4 – Lazarević (6), 1:4-Bubalo (10), 2:4 – Marić (12), 2:5 –Kahvedžić (15), 3:5 Marić (24), 4:5 – Bubalo (32), 4:6 – Lazarević (38), 4:7 – Jelić (39) iz 10m. Žuti kartoni: Bubalo, Sušac, Kalajdžić, Marić (FC Zrinjski), Jelić, Kahvedžić, Bošković (FC Mostar SG).

FC Zrinjski: Čolak, Marić, Kalajdžić, Sušac, Drežnjak, Udovičić, Skuhan, Perić, Marić, Grubišić, Božić, Zeko, Bubalo. Trener: Danijel Udovičić.

FC Mostar SG Staklorad: Galić, Kahvedžić, Radmilović, Jelić, Rakić, Ćesir, Agović, Džemić, Šikalo, Bošković, Vesić, Gosto, Lazarević. Trener: Ivan Božović.