Derbi u Gradačcu odlučio Vidović

Zvijezda - Posušje 1:0

U 28. Kolu m:tel Prve lige FBiH u derbiju kola u Gradačcu domaća Zvijezda je minimalnim rezultatom savladala ovogodišnjeg prvaka ekipu Posušja, gol odluke je postigao Antonio Vidović u  11. minuti 1:0, banovićka Budućnost je golovima Pirića, Husića i Mustafića na svom travnjaku bila bolja od hadžićkog Radnika 3:0.

Jedinu gostujuću pobjedu u ovom kolu je zabilježio kakanjski Rudar u Živinicama, gol odluke je postigao Kobilica u 72. minuti iz penala 0:1, u Tešnju je domaći TOŠK bio veliki favorit u duelu sa Čapljinom, to su Tešnjaci i dokazali u prvom poluvremenu kada su imali prednost od 3:0, u drugom dijelu Čapljinci su napravili podvig i oni su postigli tri gola za konačnih 3:3.

GOŠK je na svom terenu ugostio ekipu Travnik koju je ispratio sa šest golova u mreži 6:1, dok je Orašje golom Trifkovića savladalo ekipu Goražda 1:0.

U Gračanici Bratstvo je golovima Poturalića, Jaganjca i Stojanova savladalo konjički Igman 3:0, a bihaćko Jedinstvo je zabilježilo domaću pobjedu protiv sastava Vis Simm Bau 1:0, Hadžić.