Juniorke Bosne i Hercegovine slavile protiv Slovenije nakon preokreta

Blic krig Bosne i Hercegovine

Ženska juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedila je selekciju Sloveniju rezultatom 2:4 u prijateljskom meču odigranoj u Termama Čatežu nakon što su imale dva gola zaostatka. Ovo je ujedno peta uzastopna utakmica u kojoj bh. juniorke nisu poražene.

Izabranice Dragana Jevtića nakon prvog dijela igre gubile su sa 2:0, a onda je uslijedio preokret i velika pobjeda Bosne i Hercegovine. Slovenija je bolje ušla u meč i golovima Nine Kajzbe u 20. minutu i Gaje Bizjak u 29. minutu imala dva gola prednosti.

Bosna i Hercegovina se konsolidovala u drugom poluvremenu i do smanjenja rezultat stigla u 52. minutu preko Elme Smajić. Na novi gol čekalo se sve do 74. minuta kada je mrežu zatresla Maja Jelčić, a samo pet minuta kasnije potpuni preokret gosćama iz Bosne i Hercegovine donosi Almasa Pandžić za potpuni trans.

Konačan rezultat u petom minutu sudijske nadoknade postavila je Maja Jelčić svojim drugim golom na ovom duelu. Iste selekcije odigraće još jedan meč u petak od 11:00 časova na istom mjestu.

Slovenija - Bosna i Hercegovina 2:4 (2:0)
Sudija: Gregor Kramer (Slovenija).
Žuti kartoni: Kajzba, Rovšek, Rojnik (Slovenija), Husić (BiH).

Slovenija: Balažic (od 46. Forštnarič), Šabotić, Bizjak (54. Mele), Grujič, Rojnik, Janež, Kajzba (od 78. McQuarrie), Šenk, Eferl, Hlebec (od 46. Feratovič), Rovšek (od 46. Zakrajšek (od 78. Perčič).

Selektor: Petra Mikeln.

Bosna i Hercegovina: Radoš, Pandžić (od 89. Stojanović), Haračić, Smajić (od 89. Duvnjak), Milinković, Mašinović (od 83. Buhač), Jelčić, Šabanović, Husić, Omeragić (od 46. Brtan), Ićanović (od 89. Handžić).

Selektor: Dragan Jevtić.

SFK 2000 21 : 0 Spartak 2013