Borac ''poklonio'' trijumf Klužu

Borac, Banja Luka

U okviru prve utakmice prvog pretkolu Kluž je na svom stadionu savladao ekipu FK Borac sa rezultatom 3:1. Na ovoj utakmici se najbolje mogao vidjeti odraz kvalitete evropskog fudbala i bh. fudbala.

Na prvi pogodak čekalo se dvanaest minuta, a tada je Milojević oborio Omranija, te je sudija pokazao na bijelu tačku. Ovaj penal je bio primjer koliko je Kluž imao sreće, naime nakon promašaja Deaca lopta se od stative odbila pravo na nogu Omraniju koji pogađa za 1:0.

Samo nekoliko minuta nakon toga i Banjalučani prijete preko Vranješa, ali je loptu uhvatio golman Kluža, Arlauskis. U 28. minuti utakmice Borac ponovo prima "jeftin" pogodak. Omrani je ovoga puta asistirao za Deaka koji je ostao sam ispred Lakića i pogodio za 2:0.

Imao je domaćin  još tri šanse do kraja prvog poluvremena, ali je Lakić u dva navrata odlično odbranio, dok je u 39. minuti sa gol linije loptu izbacio Dino Ćorić.

Jedini pogodak za Borac večeras došao je u finišu prvog poluvremena, a strijelac pogotka bio je Moraitis koji je pogodio nakon centaršuta Almedina Ziljkića.

U nastavku utakmice Kluž je uspio stići do još jednog pogotka, ovoga puta ponovo je zaspala odbrana Borca, a mrežu Lakića pogodio je Sigurjonsson koji je iz voleja "ubio pauka" u mreži Borca. U samom finišu susreta mogao je Borac doći i do još jednog pogotka, ali je iz odlične prilike Stojan Vranješ ipak šutirao pored gola.

CFR Kluž - FK Borac 3:1

Široki Brijeg 3 : 3 Radnik
Sloboda 1 : 1 Željezničar
Velež 3 : 0 Sarajevo
Posušje 3 : 0 Borac
Leotar 0 : 0 Tuzla City
Rudar Prijedor 0 : 2 Zrinjski