Nova tri boda Krupe (video)

Kozara - Krupa 0:3

U utakmici 5. kola mtel: I lige  Republike Srpske odigranoj danas na Gradskom stadionu Velimir Sombolac pred oko dvije stotine gledalaca Kozara je poražena od Krupe sa 1-3.

Od prve minute igra se obostrano otvoreno, ali odbrane obe ekipe ne dozvoljavaju stvaranje pravih prilika. Igra se između dva šesnaesterca, a tek u 26. minuti Šikanjić poteže sa ruba šesnaesterca, a Milošević krajnjim naporom izbacuje loptu u korner. Malo zatim pokušava Malbašić, ali je neprecizan. U 33. minuti napad na pred golom Kozare, pokušava Glišić, Modić odbija, ponovo lopta dolazi do Glišića, ali Modić još jednom brani i izbacuje loptu u korner. Do kraja poluvremena Malbašić pogađa vanjski dio mreže gola Krupe i rezultat sa početka utakmice se ne mijenja,

Pravi prvenstveni duel vidimo i na početku drugog poluvremena. Pokušava Runić glavom nakon kornera u 49. minuti, ali lopta odlazi preko gola. I kad se činilo da su fudbaleri Kozare preuzeli inicijativu i imaju loptu više u svojim nogama, u 59. minuti Đekić bježi odbrani Kozare, izlazi sam pred Modića i dovodi Krupu u vođstvo od 0-1. I dok oba trenera rade izmjene i pokušavaju da osvježe ekipe, u 70. minuti ponovo kontranapad Krupe, Rudan sam izlazi pred Modića i šalje loptu iza njegovih leđa za vođstvo Krupe 0-2. Pokušava šef stručnog štaba Kozare Žerić da bodri svoje igrače da se vrate u igru, ali Krupa ponovo pravi brzu kontru, a Đekić postiže svoj drugi gol za vođstvo Krupe od 0-3 u 83. minuti. Tek sad su se trznuli igrači Kozare, pokušava Šikanjić kojeg dva puta blokira odbrana Krupe, a zatim mladi Govedarica šutira pored gola. Ipak u posljednjoj minuti, Šikanjić bježi odbrani Krupe, majstorski prihvata loptu skoro na samoj korner liniji, šutira iz okreta i pogađa gol Krupe za konačnih 1-3.

Sljedeće subote 18. 9. 2021. godine na rasporedu su utakmice 6. kola mtel: I lige Republike Srpske. Fudbaleri Kozare putuju u Derventu, gdje će im domaćin biti Tekstilac. Utakmica počinje u 16 časova.

FK Kozara (Gradiška): Modić S., Bobić L. (od 88. min. Malbašić M.), Hamzić A., Lolić D., Malbašić A., Govedarica  S., Kremenović B., Pejić S. (od 68. min. Matić B.), Šikanjić M., Pepić D. (od 85. min. Ljepojević L.), Runić N., trener Žerić N., klupa: Glišić P., Đurić L., Veljkić Đ.

FK Krupa (Krupa na Vrbasu): Milošević M., Bubić Ž., Rudan M., Perović M., Glišić D. (od 68. min. Raković N.), Babić L. (od 62. min. Mitrović N.), Đekić S. (od 87. min. Ćetojević S.), Vukčević D., Babić N., Nikodinović Lj. (od 87. min. Eskić S.), Vidović N., trener: Ilić V., klupa: Bilić i., Đogić B., Nišić L.

Ljubić 3 : 1 Drina
Podrinje 2 : 1 Sutjeska
Željezničar ST 0 : 1 Sloga
Borac 3 : 2 Omarska
Modriča Alfa 0 : 1 Zvijezda 09
Budućnost 1 : 4 Sloboda