Rudar Prijedor bolji od Radnika

Rudar Prijedor je današnjom pobjedom protiv Radnika iz Bijeljine, u utakmici koja je odigrana u sklopu 11. kola m:tel Premijer lige BiH, na svom terenu prekinuo niz od dva uzastopna prvenstvena poraza, a konačan rezultat susreta glasio je 2:0.

Igrala se peta minuta na meču kada je Radnik preko Markovića zaprijetio golu Rudara, ali njegov udarac odbranio je Šćekić. Šest minuta kasnije još jednu šansu propustio je Radnik, a u prilici se našao Đurić, koji je veoma loše šutirao iz dobre pozicije.

Rudar je iz prve prave prilike došao do vodstva. Igrala se 21. minuta na meča kada je u Mandić bio strijelac vodećeg gola. Domaći tim je u 35. minuti mogao udvostručiti svoje vodstvo, ali Asani je promašio prazan gol i propisno se obrukao.

Novu sjajnu šansu za domaću ekipu stvorio je Amoah u 41. minuti, ali nije uspio savladati protivničkog golmana. Tim iz Prijedora je nastavio sa napadima i u drugom poluvremenu, a u 48. minuti mrežu Radnika je sačuvao Hodžić, koji je odbranio udarac Mandića.

Gosti iz Bijeljine prvu veliku priliku u drugom poluvremenu stvorili su tek u 56. minuti. Pavlović je izblokirao udarac nekog od igrača Radnika, pa je Rudar u spomenutoj situaciji imao dosta sreće.

Ipak, Rudar je dvije minute kasnije kaznio sve promašaje Radnika, a na 2:0 u 58. minuti povisio je Amoah, što će se ispostaviti na kraju kao pogodak koji je potvrdio pobjedu Rudara, jer do kraja utakmice nije bilo ozbiljnijih prilika na obje strane.

Podsjetimo, Rudar Prijedor je u prethodna dva kola doživio dva poraza i to od Leotara i Zrinjskog.

Rudar Prijedor - Radnik 2:0 (Mandić 21', Amoah 58')

Željezničar 1 : 0 Leotar
Borac 1 : 0 Sarajevo
Tuzla City 2 : 1 Velež
Posušje 2 : 2 Široki Brijeg
Zrinjski 1 : 0 Sloboda
Rudar Prijedor 2 : 0 Radnik