Goleada u Kneževu: Progresu nova tri boda

Progres, Kneževo

Fudbaleri Progresa iz Kneževa slavili su na svom terenu protiv Sloge iz Srpca rezultatom 4:2. Domaći su do pobjede došli nakon preokreta i zaostatka od 1:0 u prvom poluvremenu.

Domaća ekipa je od starta meča pokazala više želje za postizanje gola, dok su gosti svoju igru bazirali na kontranapadima. Nizale su se šanse ispred golmana gostujuće ekipe, Grahovca, ali domaći nisu uspijevali da zatresu mrežu. Treba izdvojiti priliku Dragana Verića iz 17. minute kada je pogodio stativu, kao i veliku šansu za Aleksu Aleksića nakon kornera, kada je Zelenac spasio svoju ekipu sigurnog pogotka.

Gosti su se organizovano branili i čekali svoju šansu iz brzih kontri, to im se isplatilo u 45. minuti kada Pralica pogađa za 1:0. Pri ovom rezultatu otišlo se na pauzu.

Nije se dugo čekalo na odgovor Progresa, već u uvodnim minutama drugog dijela Dragan Verić postiže pogodak za izjednačenje nakon sjajne minijature. I u nastavku se igralo samo ispred gola golmana Grahovca, koji je danas bio veoma raspoložen, ali nije imao šanse u 63. minuti kad Verić stiže do drugog pogotka.

Može se reći da je, pored raspoloženog Verića, današnji meč odlučio potez trenera Glamočića koji je najboljeg igrača ekipe Obrada Stojanovića ostavio na klupi i zatim uveo u igru na početku drugog poluvremena. Stojanović je donio potrebnu sigurnost i agresivnost na sredini.

Do kraja meča nizale su se prilike za Verić i Miljana Budića, a na gol smo čekali do 87. minute kad je Budić uspio da savlada Grahovca. Ipak gosti se nisu predavali, te su vrlo brzo smanjili rezultat preko Nježića, ali sve nade u pozitivan rezultat gostiju ugasio je Petko Budić. Budić je iskoristio veliku pogrešku gostujućeg golmana i proslijedio loptu u nebranjenu mrežu za konačnih 4:2.

Ovom pobjedom Progres je stigao do 12 bodova dok Sloga ostaje na 8. U narednom kolu ekipa iz Kneževa ide u Hambarine na megdan Brdu, dok Sloga gostuje u Čečavi protiv ekipe Ukrine.

Čelinac 2 : 0 Ukrina
BSK 0 : 1 Polet 1926
Sloga (T) 2 : 0 Dubrave
Jedinstvo 0 : 3 Sloboda
Proleter 2 : 1 Željezničar
Gorica 1 : 1 Laktaši
Borac 1 : 1 Brdo
Progres 4 : 2 Sloga (S)