Spektakl na ''Meaci'', Milan u završnici stigao do pobjede

Fubaleri Intera i Atalante odigrali su 2-2 u šestom kolu Serije A.

Meč je fantastično počeo za domaće. Golom Lautara Martineza, Inter je poveo sa 1-0. Međutim, ekipa Đanpijera Gasperinija se nije tako lako predala. Golom Malinovskog gosti su izjednačili. U 38. minuti potpuni preokret a strijelac je bio Toloi.

Atalanta je bolje ušla u nastavak a najbliži trećem golu bili su kada je Malinovski pogodio stativu. Veliku priliku za domaće propustio je Lautaro. Ipak, u 71. minuti Inter je izjednačio a strijelac je bio Džeko. U 88. minuti mogli su i do pobjede ali je Dimarko pogodio prečku te tako nije iskoristio jedanesterac.

Do bitne pobjede došao je Milan. Ekipa Stefana Piolija savladala je Speciju sa 2-1. Svi golovi pali su u nastavku. Milan je poveo golom Maldinija da bi Verde u 80. minuti pogodio za 1-1. Tri boda gostima donio je Dijaz u 86. minuti.