Konačno efikasni Borac

Fudbaleri Borca rezultatom 3:0 su savladali ekipu Posušja u susretu 15. kola Premijer lige BiH, čime su skočili na treće mjesto na tabeli.

Borac nije briljirao u današnjoj utakmici, ali je uradio taman onoliko koliko mu je trebalo za tri nova boda. U prvom poluvremenu, uz po jedan ozbiljniji pokušaj Vranješa poslije ubačaja i Donalda Molsa, koji je šutirao pored gola, Banjalučani nisu pokazali ništa vrijedno pomena.

Imali su loptu 69% vremena u svom posjedu i uputili su 11 udaraca, ali nijednom nisu ugrozili mrežu gostujućeg tima. Ipak, u drugom dijelu banjalučki tim je uspio doći do gola.

Igrala se 67. minuta kada je pogodio Jovo Lukić poslije duge akcije, nakon što odbrana Posušja nije uspjela "očistiti" loptu iz svog kaznenog prostora. Inače, golman gostiju Boris Baćak branio je jako dobro, ali nije imao nikakve šanse u samom finišu, kada ga je savladao rezervista Panajotis Moraitis. Moraitis je pogodio nakon što je Goran Zakarić šutirao, a Baćak odbio loptu do krilnog fudbalera Borca, koji iz drugog pokušaja ubacuje za Moraitisa, a ovaj sa dva metra rutinski pogađa.

U sudijskoj nadoknadi, Milan Vušurović postiže treći gol za svoj tim, sjajnim udarcem sa distance, čime Banjalučani dolaze na treće mjesto sa 23 boda.