Sloga bolja ali ipak poražena (video - foto)

DOBOJ – Fudbaleri Sloge iako su bili znatno bolji protivnik od rivala Zvijezde 09 iz Etno sela Stanišići poraženi su 0:1. Sijaset prilika nisu iskoristili posebno u drugom poluvremenu i uslijedila je kazna.

U 8.minutu iskosa sa lijeve strane slobodan udarac izveo je Aleksandar Milaković ali odlično brani golman Zvijezde 09 Damjan Knežević. Tekao je 33.minut kada je pogriješio čuvar mreže Sloge Vanja Knežević, loptu prihvata Dragiša Adžić ali svoju grešku sjajnom odbranom ispravlja Vanja Knežević.

U drugom dijelu terensku nadmoć imala je Sloga, ali bez završnice. Igrao se 54.minut kada bilježimo spornu situaciju, naočigled svih u kaznenom prostoru gostiju oboren je David Knežević, iako je glavni sudija Jelić bio blizu mjesta događaja odmahnuo je rukom i pustio je da se igra nastavi. U toku je bio 75.minut slobodan udarac za Slogu odlično izvodi Dimitrije Zajić ciljao je same rašlje ali odlično paradom brani Damjan Knežević. Kako svoje prilike domaći nisu iskoristili, slijedi munjevita kontra u 80.minutu kada dva igrača izlaze na golmana Sloge, praznu mrežu pogađa Slaven Stjepanović za 0:1. Od tog trenutka Sloga nastavlja sa atacima ne bi li došla bar do izjednačenja.

U finišu Sloga je imala odlične prilike iz slobodnih udaraca. Prvo je u 88.minutu sa nekih 17 metara slobodnjak izveo Rado Radić ali opet na sceni izvrsni Damjan Knežević. U drugom minutu nadoknade Aleksandar Milaković takođe iz slobodnog udarca odlično šutira, ali opet bravura Damjana Kneževića. U posljednjim sekundama idealnu priliku za domaći tim nije iskoristio David Knežević. Na kraju tri boda odlaze za Etno selo Stanišiće kod Bijeljine.

SLOGA – ZVIJEZDA 09 0:1 (0:0)

Strijelac:Stjepanović u 80.minutu. Stadion: „Luke“. Gledalaca: 500. Sudija: Mario Jelić (Banja Luka). Pomoćnici: Dragan Keranović (Prijedor) i Dejan Stjepanović (Banja Luka). Kontrolor suđenja: Vladan Matić (Zvornik). Delegat: Nenad Mejakić (Prijedor). Žuti kartoni: Milošević, Janković, Rakić (Zvijezda 09).

SLOGA: Vanja Knežević, Dadić, Džombić, Zajić, Radić, Stevanović (od 27.minuta Božić), Milaković, Šaula, David Knežević, Starčević (od 82. Međugorac), Ristić. Trener: Zoran Ćurguz.

ZVIJEZDA 09: Damjan Knežević, Janković, Janjić, Pero Tešić, Beatović (od 73.minuta Milošević), Blagojević (od 55. Vuk Tešić), Popara, Adžić (od 81. Rakić), Svraka, Matić, Stjepanović. Trener: Zlatko Krmpotić.

Igrač utakmice: Damjan Knežević (Zvijezda 09)

Modriča 2 : 0 Sloboda
Slavija 2 : 1 Kozara
Rudar Prijedor 1 : 1 Borac
Romanija 1 : 1 Drina
Velež 2 : 1 Leotar
Ljubić 3 : 1 Laktaši
Radnik 2 : 0 BSK