"Jahorina" bolja od "Boračke"

Posle poraza na otvaranju sezone u Bijeljini od Radnika Siti 6:3 i prošlog vikenda u Brčkom od istoimene ekipe 9:7 paljanski futsaleri upisali su prvu prvenstvenu pobjedu.

U sklopu 3. kola futsal Prve lige Republike Srpske sinoć u Palama KMF "Jahorina" pred oko 100. gledalaca u otvorenom i zanimljivom susretu u "goleadi" nadigrala je ekipu "Boračke" iz Gradiške 8:4 (5:0).

Paljani su odlično i raspucano ušli u meč, uz to i sjajnim i bravuroznim odbranama iskusnog Ognjena Jolovića na poluvremenu su imali prednost od 5:0 te u nastavku rutinski su priveli meč za konačnih i zaslužennih 8:4.

Paljane do slavlja predvode, četverostruki strijelac Nebojša Ćorović (12, 16, 34, 39), Miloš Košarac je dva puta "kanapu tresao" (12,15), a po jedan dodaju Nemanja Lukić (3) i Danijel Trbo (36).

Dvostruki strijelac za goste bio je Nemanja Pucarević (24, 37) u listu strijelaca upisao se i Mile Paštar (31), a jednu loptu u vlastitu mrežu pospremio je Nemanja Lukić.

Paljana si igrali u sastavu: kapiten Ognjen Jolović, Nemanja Lukić, Miloš Košarac, Nebojša Đorović, Danijel Trbo, Nikola Lazarević, Dušan Paprica, Simon Brčkalo, Marko Vuković, Luka Simić, Vladimir Dubovina, Aleksa Tešanović, Ilija Đukić, Đorđe Lazić

Posle odigrane tri utakmice sa tri boda Paljani su na sedmom mjestu ligaške tabele, a narednog vikenda (20/21. novembar) gostuju u Ugljeviku kod istoimene ekipe.