Bilbija puca rafalno

Fudbaleri Zrinjskog danas su u sklopu 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na svom terenu slavadali Posušje rezultatom 3:1.

Prvi pokušaj fudbalera domaće ekipe zabilježen je u 7. minuti. Jukić je iz slobodnog udarca poslao loptu preko protivničkog gola. Deset minuta kasnije, Zlomislić je pogodio prečku nakon jedne nesigurne intervencije golmana Posušja.

Sve do vodećeg gola Zrinjskog, kada se u 25. minuti u listu strijelaca upisao Nemanja Bilbija, domaći su prijetili. Nakon što je Jukić ubacio loptu u protivnički šesnaesterac, napadač Plemića je uspio da zatrese mrežu Baćaka.

Posušje je tek u 27. minuti po prvi put na utakmici zaprijetilo golu Zrinjskog, ali je Čondrić odbranio udarac Leka. Igrala se 41. minuta kada se Lauš našao u prilici, ali je on šutirao direktno u Čondrića, i to je ujedno bila i posljednja prilika u prvom poluvremenu utakmice Pod Bijelim brijegom.

Zrinjski je u drugom poluvremenu nastavio sa napadima, a inicijativa Plemića se isplatila u 47. minuti. Nakon sjajne akcije fudbalera Zrinjskog, Juranović je pogodio mrežu Baćaka i to na asistenciju Zlomislića. Poslije drugog gola Zrinjskog, uslijedio je ekspresan povratak Posušja, a u listu strijelaca se u 49. minuti upisao Lauš.

Nakon trećeg gola na današnjoj utakmici, uzbuđenja nije bilo sve sve do 60. minute. U prodoru je bio Jukić, ali nije uspio da ugrozi gol Posušja.

U 77. minuti dosuđen je penal za Zrinjski nakon što je Horić srušio Juranovića, a svoj drugi pogodak na današnjoj utakmici postigao je Bilbija i tako postavio konačan rezultat ove utakmice od 3:1.

Do kraja utakmice više nije bilo golova i prilika, pa je tako Zrinjski uspio da sigurno održi vodstvo od dva gola razlike i stigne do nove pobjede u Premijer ligi BiH.

Podsjetimo, ovom pobjedom je Zrinjski ostao lider na tabeli i trenutno na svom kontu ima 45 bodova, dok je Posušje završilo na pretposljednjem mjestu ligaške tabele sa 15 bodova.

Leotar 1 : 3 Velež
Široki Brijeg 2 : 1 Sarajevo
Sloboda 1 : 1 Željezničar
Radnik 1 : 1 Borac
Rudar Prijedor 0 : 1 Tuzla City
Zrinjski 3 : 1 Posušje