FA kup: Liverpul i Vest Hem sigurni, Totenhem se dugo mučio sa trećeligašem

Fudbaleri Liverpula plasirali su se u četvrtu rundu FA kupa. Oni su savladali ekipu Šruzberija sa 3-1.

Prvu šansu na meču imao je mladi Gordon za Liverpul ali nije bilo promjene rezultata. Golom Judoa, goti su poveli. Do kraja prvog poluvremena, Liverpul je napravio preokret. Prvo je Gordon pogodio za 1-1 a potom je Fabinjo iz penala pogodio za 2-1. Firmino je u 78. minuti povećao vodstvo svoga tima a Fabinjo je postavio konačan rezultat.

Jedan od zanimljivijih mečeva u ovoj rundi igrali su Vest Hem i Lids. Vest Hem je imao vodstvo na poluvremenu preko Lanzinija. Gosti su pritiskali u nastavku, propuštali nekoliko prilika a onda je Boven u nadoknadi pogodio za konačnih 2-0.

Totenhem se dugo mučio sa trećeligašem Morkambom. Gosti su poveli golom O'Konora. Sve do 74. minute gosti su vodili. Tada Hari Vinks pogađa za 1-1. Golom Lukasa Moure Totenhem je napravio preokret a Kejn je postavio konačnih 3-1.