Željezničar ubjedljivo poražen od sarajevskog imenjaka

Fudbaleri Željezničara u Konjicu su rezultatom 5:0 savladali ekipu banjalučkog Željezničara u sklopu priprema za proljetni dio sezone.

Željezničaru je ovo bila četvrta pripremna utakmica nakon što su odigrani mečevi protiv Batona, Bratstva i Goražda. Plavi su danas ostvarili treću pobjedu na pripremama, a bilo je jasno da će doći do nje već nakon petnaestak minuta, kada je poslije faula nad Aleksandrom Kosorićem dosuđen jedanaesterac. Rutinski ga je realizovao Nedim Mekić.

Nakon još nekoliko šansi, Željezničar stiže i do drugog gola. Pogodio je u 33. minuti Armin Ćerimagić, kojeg je uposlio Samir Bekrić. Fudbaleri banjalučkog Željezničara su bili poprilično ljuti nakon ovog kornera, jer su smatrali da je gol postignut iz ofsajda, pa su do kraja poluvremena protestovali kod sudija, te se nije vidjelo previše kvalitetnog fudbala u prvom dijelu.

Željezničaru nije dugo vremena trebalo ni da dođe do trećeg gola. Postigao ga je Vučenović u 58. minuti na asistenciju Luke Malića poslije jako lijepe akcije na lijevoj strani. Tada je postalo već sasvim izvjesno da će Željezničar rutinski privesti meč kraju, a kako je vrijeme odmicalo, tako je i Željezničar sve bolje kontrolisao meč.

Fudbaleri Plavih su imali još nekoliko solidnih šansi, naročito su blizu gola bili rezervisti Subašić i Duraković, ali pogotka nije bilo. U finišu meča, Željezničar ipak stiže do dva nova gola.

Prvo je desetak minuta prije kraja meča pogodio Faruk Duraković iz sjajnog slobodnog udarca, da bi već u narednom napadu fudbaleri Željezničara oteli loptu Banjalučanima i stigli do novog gola. Postigao ga je Armin Hodžić.

Do kraja meča, fudbaleri banjalučkog kluba pogodili su prečku, a promjene rezultata nije bilo. Ostalo je 5:0 čime na Grbavici itekako mogu biti zadovoljni.

Željezničar S: Muftić (46. Bender), Galić (60. Blažević), Šehić (46. Malić), Kosorić (69. Kobašević), Cocalić (60. Drina), Beća (46. Hajdarević), Mekić (68. Duraković), Bekrić (46. Subašić), Ćerimagić (67. Mujić), Gasal (58. Resić), Vučenović (67. Hodžić)

Željezničar BL: Stupar, Kalabić, Jević, Miladinović, Blanuša, Sladojević, Đogić, Baštić, Ružičić, Janković, Petrović

Drina 7 : 2 Budućnost
Modriča Alfa 2 : 1 Slavija
Borac 2 : 1 Kozara
Željezničar ST 0 : 1 Krupa
Podrinje 4 : 1 Tekstilac
Ljubić 1 : 0 Sloboda