Tango slavio u Dženinu čast

Futsaleri Tanga savladali su Željeznicu iz Trnova u prvom kolu Kupa Republike Srpske poslije boljeg izvođenja penala.

Bila je ovo jako emotivna utakmica jer su obje ekipe igrale u čast prerano preminulog Dženana Čeligije koji je nosio dres Tanga u jednom periodu svoje karijere i sa mnogim igračima iz obje ekipe je dijelio svlačionicu.

U regularnom toku bilo je 3:3, i to nakon što je Željeznica imala i 2:0 i 3:1, ali Tango je uspio da ih stigne i odvede utakmicu u penale.

Povela je Željeznica pogotkom Dragana Bjelice, da bi Borislav Otović uduplao prednost. Tango smanjuje pogotkom Nijaza Mulahmetovića u 17. minuti iz kaznenog udarca. Mogao je Elez odmah na isti način da vrati dva gola prednosti Željeznici, ali iz kaznenog udarca šutira pored gola.

Ipak, Borislav Otović drugim golom poslije lepe akcije sa Draganom Ikonićem pogađa za 3:1. Pred sami odlazak na poluvrijeme, Amer Hadžić se lijepo snalazi pred golom za 3:2.

U drugom poluvremenu vidjeli smo samo jedan pogodak i opet je strijelac bio Nijaz Mulahmetović za penale.

U penal lutriji Aleksnadar Stojanović brani jedan udarac, a Otović pogađa stativu, tako da Tango ide u naredni krug.

KMF TANGO - KMF ŽELJEZNICA 3:3 pen: 8:7
Dvorana OŠ "Aleksa Šantić", Vojkovići
Gledalaca: 70
Sudije: Slavoljub Gogić i Zoran Soknić (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 0:1 D. Bjelica 2, 0:2 Otović 14, 1:2 Mulahmetović 17(10m), 1:3 Otović 20, 2:3 Hadžić 20, 3:3 Mulahmetović 32
Žuti kartoni: Milošević (Tango)

TANGO: Stojanović, Popovac, Hadžić, Ligata, Mulahmetović, Arifović, Lindov, Kovačević, Pirić, Milošević, Čampara

ŽELJEZNICA: Dragović, D. Bjelica, Otović, Ikonić, Elez, B. Terzić, Koso, M. Bjelica, Elezović, Dedić

Doboj 3 : 0 Kneževeo