Bez golova u Trebinju

Leotar - Željezničar

Fudbaleri Leotara i Željezničara remizirali su u 22. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, a konačan rezultat utakmcie je bio 0:0. Domaći za to najviše trebaju zahvaliti golmanu Dušanu Puletiću koji je zaustavio nekoliko izvrsnih pokušaja gostujućih fudbalera.

Prvi je zaprijetio Leotar i to već u četvrtoj minuti susreta. Govedarica pobjegao Cocaliću i šutirao, ali je njegov pokušaj otišao pored gola da bi već u sljedećem napadu Željezničar ozbiljno uzvratio. Nedim Mekić je ubacio u sredinu za Armina Hodžića koji se sjajno okrenuo i šutirao pored gola. Plavi se tu nisu zaustavili već su nastavili sa napadima.

U šestoj minuti Hodžić je prebacio loptu do Bekrića čiji je udarac Puletić odbio u korner kojeg je izveo Štilić, lopta je stigla do Mekića koji je pogodio vanjski dio mreže, te je ostalo 0:0. Do kraja prvog dijela Željezničar je bio ozbiljnija ekipa, prijetili su Plavi preko Galića, Štilića i Cocalića, no promjene rezultata nije bilo. Potom je u 39. minuti Mekić povukao jednu loptu i šutirao, no pravo u Puletića.

Najbolju šansu na utakmici Željezničar je imao u 43. minuti susreta. Semir Štilić je ubacio sa desne strane, Đoko Milović nije dobro reagovao, ali lopta je stigla do Sedada Subašića čiji je udarac glavom Puletić izbacio u korner nakon kojeg nije bilo opasnosti po domaće. Posljednje uzbuđenje u prvom dijelu vidjeli smo u 45. minuti susreta kada je Milić bio u prilici, no šutirao je preko gola, te je ostalo 0:0.

Igrala se 76. minuta susreta kada je Željezničar imao novu dobru šansu. Semir Štilić je sjajno uposlio Edina Cocalića, a stoper Željezničara šutira malo preko gola Puletića. Devet minuta kasnije ozbiljno je zaprijetio Mekić, no njegov udarac je otišao pored gola golmana Leotara što je bilo posljednje uzbuđenje na susretu koji je okončan remijem, 0:0.

Stadion: Police. Gledatelja: 1.000. Sudija: Musa Mateo (Čitluk). Žuti kartoni: Milić, Stanojević, Dujaković, Puletić (Leotar), Subašić, Mulalić, Galić (Željezničar). Strijelci:

Leotar: Puletić, Milović, Milić (46. Paranos), Stanojević, Dujaković, Santrač, Chichba, Govedarica (89. Krstovski), Čolić, Đurić, Sekulović (62. Todorović). Trener: Miodrag Bodiroga.

Željezničar: Bender, Kosorić, Cocalić, Galić, Blažević, Subašić (63. Resić), Hajdarević, Mekić, Bekrić (81. Zec), Štilić (Vučenović), Subašić, Hodžić. Trener: Edis Mulalić.