Grude ubjedljive protiv Jedinstva

U utakmici u  Grudama domaće su  savladale sastav Jedinstva Brčkog i učvrstile lidersku poziciju, Izviđač je zabilježio gostujuću pobjedu u Trebinju 26:19, u derbiju kola u Hadžićima slavile su domače igračice protiv Krivaje 31:25.

Na preostale dvije utakmice pobjede domaćih sastava, Knežopoljke protiv Zrinjskog 26:21 i Ilidže u meču sa  prijedorskom Mira 26:25.

Grude : ŽRK Grude – ŽRK Jedinstvo Brčko  36:26.

Trebinje : ŽRK Leotar – ŽRK Izviđač CO  19:26.

K. Dubica  :  ŽRK Knežopoljka – ŽRK Zrinjski 26:21.

Hadžići : ŽRK Hadžići  –   ŽRK Krivaja 31:25.

Ilidža : ŽRK Ilidža – ŽRK Mira u 26:25.

Slobodna ekipa ŽRK Borac .

ŽRK Grude – ŽRK Jedinstvo Brčko 36:26 (17:11)

Grude, SD „Bili Brig“, gledalaca : 200, sudije : Haris Čaušić i Amel Muratović, delegat : Mario Primorac. Sedmeci : ŽRK Grude 8 (5), ŽRK Jedinstvo Brčko 4 (3), isključenja : ŽRK Grude 14, ŽRK Jedinstvo Brčko 10 minuta.

ŽRK Grude : Šumelj, Vujisić, Rašić, Jelčić 3, Miloš, Nikić 1, Boban 1, Teodora Petković 7, Lugonjić 3, Vujuć 3, Džidić, Lovrić 4, Boras 6, Zubac 3, Ilić 5. Trenerica : Zlata Zubac.

ŽRK Jedinstvo Brčko : Avdić, Đurić, Antić, Drinić, Kolović, Nedić 2, Ajla Alikadić 13, Sorak, Lukić 2, Pajić 5, Katić 4. Trener : Saša Radović.

Od samog starta utakmice domaće u zaigrale pokretljivo i čvrsto u odbrani. Tako su prvih 15 –ak minuta došle do prednosti (10:3), a na odmor se otišlo sa rezultatom 17:11.

Već na startu drugog dijela utakmice domaće prave seriju od 4:0, pa su do kraja susreta nastupale se mlađim igračicama.

Kod domaćeg sastava su se istakle, Teodora Petković 7 golova, Anđela Boras 6 i Jovana Ilić 5, kod Brčanki, Ajla Alikadić je dala 13 golova, Irena Pajić 5 i Sanja Katić 4 gola.

Krivaja 28 : 19 Leotar
Grude 34 : 23 Ilidža
Knežopoljka 31 : 27 Hadžići
Borac 40 : 23 Mira
Zrinjski 26 : 23 Jedinstvo