Derbi rešen u drugoj minuti

Okršaj lidera Krupe i drugoplasirane ekipe na tabeli privukao je veliki broj gledalaca. Utakmica je bila tvrda, čvrsta, sa dosta oštrih duela, a već na samom startu domaći je došao do prednosti.

Igrala se druga minuta meča kada je Emanulah Blažević iskoristio nepažnju gostujuće odbrane i matirao golmana Traku.

Bio je to naravno vjetar u leđa domaćem sastavu, a i mali nokdaun za goste iz Novog Grada. Sigurno nisu očekivali da im odbrana ovako brzo i lako kapitulira.

Trebalo je igračima Slobode sedam, osam minuta da povežu redove, pa je u 10. minuti viđen i prvi dobar napada tima iz Novog Grada.

U akciji su bili  Nuhanović i Alvarez, ali su domaći ipak startovali na pravi način i zaustavili taj nalet gostiju.

Nije prošlo ni 60 sekundi, a Krupa je mogla da kazni Slobodu.

Odlično je prošao po strani Mrzić, prevario je i golmana Krupe Traku. Lopta mu je ipak malo pobegla u stranu, pa je čuvar mreže Slobode uspeo da interveniše i loptu izbaci u korner.

Nakon ubacivanja sa strane nije bilo opasnosti po Slobodin gol.

Igralo se inače po hladnom i vetrovitom vremenu, ali su fudbaleri bili rastrčani i borbeni, možda u nekim momentima i preagresivni.

Sredinom poluvremena Krupa je diktirala igru, kontrolisala sredinu terena, a u dva navrat je mogla bolje da završi napade.

Prvo je Blažević tukao iz slobodnjaka, a Trako bio na pravom mjestu.

Bilo je to u 16. minuti, da bi samo dve minute nakon toga i Mrzić pokušao iskosa, iz slobodnjaka. Još jednom je Trako bio dobro postavljen.

Vrlo zanimljiv detalj viđen je u 27.minuti. Bio je aut za Krupu, ali su ga izveli gostujući igrači, pa je sudija Kesić morao da zaustavlja igru i vraća loptu domaćem sastavu.

Prije toga treba zabeležiti i da je bilo nekoliko oštrih startova , pa je prvi žuti karton dobio Ruda.

Isti igrač je nekoliko minuta kasnije imao isto tako oštar start, pa je Sloboda tražila drugi žuti, ali ga sudija nije pokazao.

Igrala se 30. minuta kada je Sloboda mogla do poravnanja. Jedan duel u šesnaestercu domaćih sudija Kesić je okarakterisao kao kazneni udrac.

Pokazao je dakle na belu tačku, a Kovačević je izveo loše penal. Tukao je snažno, ali preko gola Krupe. Ostalo je dakle 1:0 za domaćina.

Do kraja prvog dela meča više nije bilo prilika, ali jeste žutih kartona. Dobio ga je kapiten gostiju Dodig zbog hvatanja rukama napadača Krupe Mrzića.

Nastavak meča donio je terensku inicijativu gostiju, ali su prvi zapretili igrači Krupe. Mrzić je još jednom odlično prošao po boku,  po zemlji loptu poslao ka golu Slobode, ali niko od njegovih saigrača nije to pratio, pa je prilika propala.

Gosti su uzvratili samo tri minute kasnije. Alvarez je bio u napadu, pao je u kaznenom prostoru Krupe i tražio penal, a dobio je samo odmahivanje rukom od sudije Kesića.

Nakon toga se ušlo u jedan mirniji period igre, pa smo u 60. minuti zabilježili brzu kontru Krupe. Ubacivanje sa strane je promašio golman Trako, ali na njegovu sreću dobro je reagovala odbrana Slobode i otklonila opasnost od svoga gola.

Nove pokušaje promene rezultata videli smo u 68. i 70. minuti. Oba puta su probali gosti. Prvo je Kesić bio neprecizan, a dva minuta kasnije  ništa bolje sreće nije bio ni Mile Kovačević. Lopta oba puta odlazi visoko preko gola Miloševića.

Sve do pet – šest minuta pre kraja susreta nije više bilo prilika za promenu rezultata, a onda u finišu dobar napad Slobode, a N. Babić loptu ipak šalje u korner. Nije dakle Sloboda stigla do pogotka, a u samom finišu je Rudan imao odličnu priliku pred golom Trake. Sjajno ga je pronašao Perović, ali je Trako bio bolji od Rudana, sačuvao je svoju mrežu, pa je meč okončan pobedom Krupe od 1:0.

Krupa – Sloboda 1:0 (1:0)

Krupa na Vrbasu. Stadion: 'Krupa'. Gledalaca: 400. Sudije: Dragan Kesić (Gradiška), Strijelci: Emanullah Blažević 2', [FK Krupa (Krupa na Vrbasu)]; Žuti kartoni: Miodrag Rudan 23', Srđan Mrzić 65', [FK Krupa (Krupa na Vrbasu)]; Mateja Dodig 43', Nenad Rašević 60', [FK Sloboda (Novi Grad)];

Krupa : Mladen Milošević (G) , Živko Bubić , Emanullah Blažević (od 74' zamijenjen sa Miloš Perović), Miodrag Rudan , Slobodan Đekić , Danilo Vukčević (od 35' zamijenjen sa Džafo Hadžić), Nebojša Babić , Nikola Mitrović , Srđan Mrzić (od 74' zamijenjen sa Luka Babić), Ljubiša Nikodinović (od 56' zamijenjen sa Ognjen Krneta), Nemanja Vidović (K)

Sloboda : Elvir Trako (G) , Milan Lalić , Mile Kovačević , Mateja Dodig (K) , Franco Alexis Abrego , Marin Samardžić (od 74' zamijenjen sa Denis Bogučanin), Genaro Bautista Lelli , Nenad Rašević , Alen Nuhanović , Valentin Alvarez , Ljubomir Kovačević (od 55' zamijenjen sa Edin Kesić)