Sudije ukrale šou igračima: Sloga slavila na otvaranju plej ofa

Futsaleri Sloge iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja slavili su u prvom meču četvrtfinala plej ofa protiv Doboja 4:2.

Sloga zasluženo dolazi do pobjede, bili su večeras bolji rival, ali nažalost ova utakmica ostaće upamćena kao jedna od onih kada ljudi u žutom željni pažnje odluče da ukradu šou onima koji bi trebali da ga prave. Prije svega se to odnosi na Vedrana Marčinka, koji je iz samo njemu znanih razloga isključio Vladimira Džombića u 32. minutu. Zapravo, javni su razlozi upisani u obrazloženje odluke. Prvi žuti karton je dobio u 31. minutu jer je Vedran Marčinko smatrao da ga Džombić ometa u obavlja njegovih zadataka, iako snimak jasno pokazuje da je Džombić samo stajao u mjestu na polovini terena čekajući da Doboj krene sa centra nakon četvrtog prmiljenog gola. Odmah poslije toga dolazi i do nepravilne izmjene, pa Džombić dobija i drugi žuti karton i isključenje. Prethodno, Vedran Marčinko je na tribine u 31. minuti poslao i trenera Radoslava Ristića.

Nakon tog četvrtog gola fokus se apsolutno pomjerio na Vedrana Marčinka, a Dobojlije su u nevjerici gledale šta im se događa.

Ipak, kako i napisasmo u prvoj rečenici, ovi događaji ne mogu baciti mrlju na zasluženu pobjedu Sloge, koja je iskoristila i previše grešaka Dobojlija i postigla četiri gola. Do prvog dolaze u 9. minuti utakmice kada poslije jedne greške u predaji lopte gostiju Senid Hodžić vuče kontru, dodaje do Zukana, a ovaj vraća za Petaka koji lako pogađa za 1:0.

Dvije minute kasnije već je 2:0. Ovaj put lopta u petu pogađa kapitena Milana Martića i odbija se u kontru Slogi koju završava lako Edis Šušić.

Bio je to razlog da Radoslav Ristić zove timeout i odmah je on urodio plodom. Martić se, ako je i bila njegova greška kod drugog gola, iskupio, ukrao loptu, izdržao protivnika na leđima i pogodio za 2:1, da bi potom kapiten Dobojlija i izjednačio na 2:2 prelijepim vanjskim udarcem, što je bio i rezultat prvog dijela.

U nastavku, Sloga uspjeva da kazni nove greške Dobojlija i postigne dva pogotka preko Admira Zukana za 4:2.

Sarajevo 2 : 3 Hercegovina
Mostar SG 10 : 4 Sloga
Policajac 1 : 2 Kaskada
Doboj 4 : 0 Salines
Brotnjo 7 : 2 Bosna Kompred