Borac ide ka Evropi....

Jovo Lukić

Fudbaleri Borca pobijedili su Sarajevo rezultatom 1:0 u derbi utakmici 28. kola M:tel Premijer lige BiH.
Gol odluke postigao je Jovo Lukić u 35. minutu meča. Napadač Borca je šutirao je u blok, lopta je ponovo došla do njega, on je prihvatio i špicom kopačke sa oko deset metara poslao loptu u mrežu.

Dvije fantastične odbrane upisao je golman Borca Nikola Ćetković. Najprije je skinuo zicer Avramovskom, a potom i Varešanoviću.
Bordo tim je u nastavku utakmice bio znatno agilniji, a veliku šansu propustili su u 65. minuti. Pidro je sjajno probio po lijevoj strani, ubacio za Kapića čiji udarac iz voleja odlazi preko gola.

Nije Sarajevo ni do kraja meča posustajalo. U 76. minuti Hebibović je ubacio, Ahmetović dobro šutirao glavom, ali Četković je to fantastično odbranio i spasio svoj tim. Do kraja utakmice Sarajevo je jalovo napadalo te je doživjelo novi poraz u prvenstvu.

Borac se današnjom pobjedom izjednačio s Tuzla Cityjem na drugom mjestu, s tim što Tuzlaci imaju utakmicu manje. Sarajevo je na četvrtom mjestu. U narednom kolu Borac gostuje Željezničaru, dok će Sarajevo ugostiti Radnik.

Borac – Sarajevo    1:0 (1:0)

Gradski stadion u Banjaluci. Gledalaca: 4.500. Sudija: Luka Bilbija (Prijedor). Strijelac: 1:0 Lukić (33) Žuti kartoni: Milojević, Cucin, Ćetković, predstavnik kluba Dojčinović (Borac).

BORAC: Ćetković, Ćorić (od 57. Cucin), Begić, Mols, Bojnović, Subić, Lukić (od 67. Moraitis), Meleg (od 79. Brkić), Ajaz (od 46. Cvijanović), Milojević, Vušurović.

SARAJEVO: Dizdarević, Pidro, Lazić, Hebibović, Đokanović (od 70. Ramić), Velkoski (od 46. Kobiljar), Šećerović (od 46. Kapić), Varešanović (od 70. Čataković), Bagarić (od 64. Ahmetović), Avramovski, Dupovac.

Radnik 0 : 0 Posušje
Leotar 2 : 1 Velež
Rudar Prijedor 1 : 0 Sloboda
Zrinjski 1 : 0 Široki Brijeg
Tuzla City 0 : 0 Željezničar
Borac 1 : 0 Sarajevo