Radnik poražen na Koševu

U okviru 29. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, FK Sarajevo je slavio pobjedu protiv FK Radnik na stadionu Asim Ferhatović Hase sa 1:0.

Prva najbolja šansa za Bordo tim došla je već u sedmoj minuti utakmice, Kapić je sjajno proigrao Šabanovića koji je šutirao, ali je Muminović odbranio njegov udarac. Dvije minute kasnije Kapić je oprobao svoj udarac, ali samo još jedna odbrana za Muminovića.

Nakon što je Bordo tim imao boljih početnih deset minuta, ali je sredina prvog poluvremena u potpunosti pripala gostima iz Bijeljine. Dvije velike šanse Radnik je imao u 20. i 21. minuti utakmice, ali udarci Pantelića i Maksimovića su bili odbranjeni od strane Dizdarevića.

U 30. minuti utakmice Radnik je ponovo zaprijetio, ovoga puta preko Nikića koji je šutirao desnom nogom, ali je udarac otišao pored gola. Jedini pogodak u prvom poluvremenu vidio se u samom finišu susreta.

Nakon što je sjajno propustio loptu Čataković, Kapić je odlično proigrao Suljića koji spušta loptu na volej Čatakoviću, a ovaj sjajno pogađa mrežu Radnika za 1:0.

U nastavku utakmice Bordo tim je potpuno dominirao i imao sjajnu terensku incijativu. Odličnu šansu imao je Čataković već u 48. minuti utakmice, ali je šutirao pored gola nakon "skraćenog kornera" Suljića.

U 55. minuti utakmice Bagarić u šansi, ali udarac je bio očajan. Hamza Čataković je mogao doći i do  gola u dva navrata, ali je Muminović svaki njegov pokušaj kao u 66. minuti i 74. minuti utakmice, uspješno odbranio.

Najbolja šansa za Radnik u drugom poluvremenu desila se u 78. minuti utakmice, a ponovo je akter bio Dejan Maksimović. Ovoga puta njegov udarac sa dvadesetak metara brani odlično raspoloženi Belmin Dizdarević. Samo nekoliko minuta kasnije šansu je imao Hebibović, ali je lopta otišla visoko preko gola.

Stadion: Asim Ferhatović Hase