Rovčanin obilježio MOSI

Sa dve osvojene zlatne medalje Emir Rovčanin, atletičar iz Prijepolja oborio je i postavio novi rekord u skoku uvis na Međuopštinskim omladinskim sportskim igrama Nova Varoš 2022. Olivera Jevtić osvojila je zlatnu medalju u trci na 3000 metara

Emir Rovčanin  je junak MOSI u Novoj Varoši. Prijepoljski atletičar  ostvario je najpre najbolji rezultat u troskoku, a potom je postavio i novi rekord u skoku u vis. Preskočio je  lestvicu na visini od 2:09  čime je izjednačio stari rekord, a već u sledećem skoku preskočio 2:12 , i postavio novi rekord igara:

-Sve se poklopilo, idealno vreme i dobra konkurencija. Iako sam napadao i normu od 2:16 za Evropsko prvenstvo U 23, mlađi seniori, zadovoljan sam skokom koji mi je omogućio da potavim novi rekord MOSI. Za ispunjenje norme nedostajalo je samo malo sportske sreće, ali se nadam da ću i taj cilj uskoro ostvariti- kaže Emir Rovčanin atletičar iz Prijepolja.

Kao šlag na tortu održana je i trka za dame na 3000 m. Užičanka Olivera Jevtić dominirala je na stazi i ubedljivo slavila pobedu. Nakon osvojene medalje proslavljena srpska atletičarka je rekla:

-Moram da istaknem da su MOSI za mene nešto posebno. I ranije sam to pričala i opet ću ponoviti, da kada sam počinjala da se bavim atletikom imala sam 13 godina kada sam počela da učestvujem na ovim igrama i nisam imala tu sreću da osvojim zlato jer sam uvek trčala sa dosta starijim od sebe. U to vreme dominirala je Danijela Srdanović, iz Bijelog Polja, koja je ušla u istoriju osvojivši po pet zlatnih medalja na dvema Međuopštinskim omladinskim sportskim igrama. Sećam se da sam stalno pitala mog trenera Slavka Kuzmanovića kada ću ja osvojiti to zlato. I evo posle 33 godine bavljenja atletikom ovo mi je druga zlatna medalja. Prvu sam osvojila u Sokolcu 2019 godine i tada me trener koji je nešto bio bolešljiv, nagovorio da učestvujem jer je bio nešto bolešljiv pa da eto ja zbog njega osvojim to zlato. Hvala mu za to a i sada me je takoreći nagovorio jer sam još uvek u maratonskom treningu. Bez ijednog treninga za trku na 3000 m sam došla ovde i drago mi je što sam pobedila. Imala sam i jaku konkurenciju, znam da je Milica Tomašević iz Ivanjice već osvojila dve zlatne medalje na 800 m i 1500 m i njoj je ova trka mnogo više odgovarala nego meni. Opet kažem presrećna sam, i nadam se da ću 2024. godine kada moje Užice bude domaćin MOSI igara oborim rekord Igara i tako se na najlepši mogući način oprostim.

Z. Đoković

S. Vukašinović

ANTRFILE:

Karatistima Užica 11 medalja na 57. MOSI  osvojili su ukupno 11 medalja od čega četiri zlatne, isto toliko srebrnih i tri bronzane. U konkurenciji dama ekipno u katama osvojile su prvo mesto, dok su u borbama bile četvrte. U pojedinačnoj konkurenciji u katama Lidija Trmčić je osvojila treće mesto dok je u borbama u kategoriji -61 kg osvojila zlato. U apsolutnoj kategoriji Aleksandra Rogić je osvojila srebrnu medalju a Lidija Trmčić

bronzanu. U muškoj konkurenciji u katama ekipno Užičani su osvojili drugo mesto, baš kao i u borbama. U pojedinačnoj konkurenciji u kategoriji -78 kg Danilo Jelić je osvojio prvo mesto, u kategoriji +78 kg Pavle Ristović je osvojio treće mesto, u apsolutnoj Danilo Jelić je osvojio prvo mesto a Pavle Ristović drugo mesto i srebrnu medalju.

ANITFILE

Sinančević vlasnik novog rekorda

Na 57. MOSI u Novoj Varoši pao je još jedan rekord. Prijepoljac Armin Sinančević bacio je kuglu 21, 55 metara i za 76 centimetar nadmašio rekord koji je pre osam godina postavio Asmir Kolašinac na 51. MOSI održanih u Novom Pazar. Kolašinac je tada kuglu bacio 20, 79.

REZULATITI:

Atletika (Ž) skok u dalj : 1. Jana Dragutinović Priboj 5,63, 2. Ljiljana Matović Bijelo Polje 5,62, 3. Anđela Drobnjak Bijelo Polje 5,47.

Skok u vis (ž) : 1. Sara Lučić Sokolac 175  2. Zorana Bukvić Priboj 175 3,, Irena Bošković Mojkovac 1,60.

Troskok (ž): 1. Jana Dragutinović Priboj 12,06 , 2. Anđela Drobnjak Bijelo Polje 11,26, 3. Asija Berbo Priboj 10,68.

Koplje (Ž): 1. Ana Bošković Mojkovac 39,43 , 2. Anđela Kovačević Sokolac 35,29, 3. Vesna Kljajević Mojkovac 34,16.

200 metara (Ž): 1. Maša Bubanja Berane 26,78, 2. Sara Baković Prijepolje 27,56, 3. Marija Šljuka Priboj 28,18.

3000 m (Ž): 1. Olivera Jevtić Užice 9:55,90, 2. Milica Tomašević Ivanjica 10: 29, 80 3. Saida Mušković Novi Pazar 11:47, 07.

Atletika (M): Kugla 1. Armin Sinančević Prijepolje 21, 55 2. Risto Drobnjak Bjelo Polje 16, 86  3. Elen Zornić Sjenica 14, 81.

3000 m :1. Snježan Obradović Rogatica 9:12, 90 2. Milan Todorović Užice 9:13, 46  3. Kabir Zilkić Novi Pazar 9:13, 46

200 m: 1. Miloš Raović Priboj 22, 71  2. Ognjen Marsenić Berane 22,77 3. Nikola Prijović Priboj 23, 92.

Sok u dalj: 1. Strahinja Jovančević Berne 6,97 2. Emir Rovčanin Prijepolje 6,09 3. Andej Ćebić Rogatica 5, 77

Odbojka (M). Mečevi za konačan plasman: za V-VI mesto Novi Pazar- Sjenica 2:0, za treće i četvrto mesto Lučani – Bjelo Polje 2:1.

Odbojka (Ž):  Kalinovik- Novi Pazar 0:2, Kolašin – Višegrad 0:2, Priboj- Rudo 2:0, Prijepolje- Ivanjica 2:0.

Mečevi za konačan plasman: od 12-16 Sjenica- Kolašin 1:2, Bajina Bašta- Ivanjica 1:2, od 8-12 Požega- Kalinovik 2:0, Goražde- Rudo 2:0, od 4-8 mesta Foča- Novi Pazar 0:2,  Nova Varoš- Priboj 2:0, za plasman od prvog do četvrtog mesta  Sokolac- Višegrad 2:0,  Čajetina – Prijepolje 2:0.

Košarka (M): Arilje- Čajetina 41:40, Priboj- Pljevlja 44:36, Užice- Nova Varoš 55:62, Goražde- Sokolac 73:70. Utakmice za plasman od 12 do 16 mesta Čajniče- Sokolac 45:35, Višegrad- Pljevlja 46:53, od 8 do 12 mesta Sjenica- Priboj 18:36, Prijepolje Goražde 53:45, od četvrtog do osmog mesta Kosjerić – Čajetina 39:34, Požega- Užice 30:35, od prvo do četvrtog mesta Rogatica- Arilje 54:30, Ivanjica- Nova Varoš 49:59.

Košarka (Ž): za peto i šesto mesto Pljevlja- Priboj 20:0, za teće i četvrto mesto Užice- Prijepolje 36:49.

Rukomet (M): za prvo- treće mesto Priboj- Prijepolje 24:27, za četvrto- šesto mesto Sokolac- Arilje 22:17, za sedam – deveto mesto Užice – Sjenica 21:20.

Rukomet (Ž) polufinale Priboj – Andrijevica 12:23, Rogatica- Pljevlja 23:14, finale Andrijevica- Rogatica 21:18.

Fudbal: Čajniče – Mojkovac 4:0, Sevojno- Sjenica 3:0.

Mali fudbal mečevi za konačan plasman , od 12 do16 mesta Ivanjica- Čajniče 0:3 bb, Novo Goražde – Sokolac 3:4, od 8 do 12 mesta Kolašin- Čajetina 0:3 bb, Novi Pazar- Rogatica 5:2, od 4 do 8 mesta Priboj – Požega 0:5, Pljevlja- Prijepolje 2:2 na penale 2:3, za plasman od prvog do četvrtog mesta Plužine- Mojkovac 1:3, Kalinovik- Nova Varoš 2:3.

Stoni tenis (M). Mečevi za konačan plasman od 8-12 Požega- Višegrad 4:2, Pljevlja- Novo Goražde 4:1, od 4-8 mesta Užice- Čajniče 4:0, Bijelo Polje- Novi Pazar 4:0, za plasman od 1-4 mesta Berane- Foča 4:2, Sjenica- Nova Varoš 1:4.

Stoni tenis (Ž). Mečevi za konačan plasman za treće i četvrto  mesto Nova Varoš- Pljevlja 4:0, za prvo i drugo mesto Foča- Berane 4:3.

Tenis (M). Za peto i šesto mesto Nova Varoš – Sjenica 3:0, za treće i četvrto mesto Čajetina – Požega 1:2 , finale Foča- Bijelo Polje 1:2.

Šah peto kolo : Sjenica- Prijepolje 3:3, Mojkovac- Požeg 0,5: 5,5, Priboj- Novi Pazar 2:4, Nova Varoš- Ivanjica 5:1, Zubin Potok – Bijelo Polje 0,5:5,5, Andrijevica- Kolašin 0,5: 5,5.

Streljašto (M) ekipno: 1. Berane 550, 2. Pljevlja 526, 3. Užice 524. Pojedinačno: 1. Miloš Božović Berane 186, 2. Miljan Dević Berane 183, 3. Nemanja Maksimović Bajina Bašta 182.

Odbojka na pesku (M) za peto i šesto mesto Lučani – Bajina Bašta 1:2, za treće i četvrto mesto Priboj – Prijepolje 0:2, finale Bijelo Polje- Novi Pazar 0:2.

Odbojka na pesku (Ž) za plasman od prvog do trećeg mesta Višegrad- Nova Varoš 0:2, od 4 do 6 mesta Prijepolje- Novi Pazar 2:0, za plasman od 7 do 9 mesta Priboj- Sjenica 0:2.