Romanije bolja od Vlasenice

U prvenstvenom meču 4. kola Druge lige Republike Srpske grupa "Istok" fudbaleri Romanije" juče su kao domaćini savladali sastav Vlasenice 3:2 / 2:1.

Bila je to lijepa i sadržajna fudbalska predstava, gdje je viđeno i pet pododaka.

Gosti su bolje otvorili susret, a do vodstva su došli već u 3. minuti kada Edhem Fehratović pogađa za 1:0. Brzo se domaćini vraćaju u igru, Strahinja Čvoro sa 11. metara u sedmoj minuti vraća meč na početak. Nepogrešivi paljanski penaldžija svojim drugim golom sa "kreča" u 21 minuti donosi razultatski preokret. To je bio razultat prvog poluvremana. U nastavku meča viđena su još dva pogotka. Bogdan Simanić u 53 postiže gol za + 2, a gosti uspjevaju da ublaže poraz u 89. minutu preko Nebjiše Kovačevića.

Paljani su igrali su sastavu:: Nemanja Jokić, Đorđe Jovanović, Miloš Koroman (od 80 Marko Pandurević), Strahinja Čvoro. Marko Maljukan, Miloš Košarac, Bogdan Simanić (od 71 Milan Trobok), kapiten, Nemanja Lukić, Borislav Cicović, Novica Elek, Marko Blagojević

U protokolu su bili: Nikola Lazarević. Viktor Gluhović, Damjan Simović, Danilo Hršum, Đorđe Stupar

Posle odigrana četiri kola paljanska "Vučica" je trenuto šesta sa omjerom 2-1-1 i sa sedam bodova koliko imaju i ekpe poredana od 3 do 6. mjesta. Prvoplasirana je Mladost iz Rogatice sa 9. bodova.

U 5. kolu, narednog vikenda (3/4. septembar) puleni Sretka Vuksanovića Doktora putuju u Brčko na susret sa Ilićkom.

Velež 3 : 1 Glasinac 1936
Podrinje 1 : 3 Drina HE
Proleter 6 : 0 Ilićka 01
Romanija 3 : 2 Vlasenica
Guber 3 : 1 Mladost (G)
Mladost (R) 2 : 0 Budućnost
Stakorina 3 : 0 Rudar 1925
Jedinstvo 2 : 0 Hercegovac