Zaslužen trijumf Slobode

Sloboda (MG) - Famos 3:1

Šef stručnog štaba Sloboda Nova Banaka Darko Maletić, zadovoljan je igrom i pobjedom ( 3:1) svoje ekipe protiv Famosa iz Istočne Ilidže.

-Mislim da smo zaslužili ovu pobjedu. Bitno je da smo ušli u taj pobjednički ritam. Prvo poluvrijeme smo dominirali i stvarano bili bolji. Imao je i Famos imao svoje prilike. Drugo polvrijeme i pored vođstva od 3:0, malo smo se opustili i Famos nam iz kontre daje gol. Ja sam i prije utakmice rako da nas mogu kazniti samo iz naše neke gluposti. Rezultat je apsolutno zaslužen i zaslužena je pobjeda. Nije bilo lako, sigurno se osjetio neki grč u našoj igri, jer se čekalo na ovu pobjedu. Siguran sam da ćemo u nekim narednim utakmicama biti još bolji. Čeka nas meč sa Radnikom, koji je kasno počeo s pripremama ali su doveli kvalitetne igrače. Idemo tamo da odigramo dobru utakmicu, čeka nas dobar teren i noćna utakmica. Nećemo se predati - kaže Maletić.

Trener gostiju Vladimir Drinjak, čestito je Slobodi na zasluženoj pobjedi.

-Imali smo svoje šanse u prvom poluvremenu, kod aktivnog rezultata po nas. Sloboda je iskoristila svoje šanse i zasluženo pobjedila. Bila je bolji rival na terenu, vidjelo se kod mojih igrača da su energetski prazni. Sloboda je bila na mnogo većem nivovu. Sloboda sa ovom igrom, odnosno sa ovim što je dana pružila sigurno će imati značajnu ulogu u prvoligaškom karavanu. Želi da kažem da sam zadovoljan što su Sloboda i Famos u Prvoj ligi. Istočna Ilidža i Mrkonjić zaslužuju prvoligaša. Infrastruktura Slobode je na zavidnom nivovu. Sigurno je to jedan putokoza, kako treba dalje raditi. Iskreno želim Slobodi mnogo uspjeha u nastavku šampionata i da ispune svoje ciljeve- kaže Drinjak.

Slavija 1 : 0 Drina
Željezničar 4 : 1 Ljubić
Rudar Prijedor 1 : 1 Radnik
Sloboda (MG) 3 : 1 Famos
Zvijezda 09 3 : 1 Sutjeska
Podrinje 2 : 0 Tekstilac
Sloboda (NG) 0 : 1 Laktaši
Modriča 0 : 7 Krupa