Zrinjski demontirao Sarajevo

HŠK Zrinjski je slavio veliku pobjedu protiv FK Sarajevo Pod Bijelim brijegom sa 4:1.

Zrinjski je prvi zaprijetio u devetoj minuti utakmice kada je Savić šutirao glavom nakon korenra, ali je lopta otišla preko gola.

Zrinjski završava posao Pod Bijelim brijegom: Bilbija po drugi put pogodio mrežu SarajevaPročitaj više

U nastavku utakmice Zrinjski je pokušao i preko Ćužea, ali je udarac otišao pored gola. Prva prava prilika za Bordo tim donijela je i pogodak, a strijelac pogotka bio je Dal Varešanović u 17. minuti utakmice.

U 19. minuti desio se i možda prelomni trenutak susreta kada je Muhamed Musa zadobio povredu mišića i nije mogao nastaviti susret, umjesto njega ušao je Ramić. Nakon ovog izlaska dojam je bio da Bordo tim igra sa igračem manje na terenu.

Četiri minute kasnije Zrinjski je stigao do izjednačujućeg pogotka. Bilbija je realizirao jedanaesterac koji je sigurno jedna od spornih situacija iz ovog vikenda na utakmicama Premijer lige.

Igrala se 32. minuta utakmice kada je Igor Savić pogodio nakon centaršuta Ćužea i preokrenuo utakmicu u korist Plemića. U 40. minuti ovaj dvojac je zamijenio uloge, sada je Savić asistirao, a Ćuže pogodio za konačan rezultat prvog dijela od 3:1.

Nastavak utakmice je donio blagu incijativu Bordo tima, ali ništa što je zabrinulo Josipa Čondrića na golu Plemića. Zrinjski je zaprijetio preko Jankovića u 60. minuti utakmice

Sarajevo je bilo bez snage, a to je iskoristio Nemanja Bilbija koji je pogodio u 68. minuti utakmice, a sjajnu asistenciju je tom prilikom upisao Almir Bekić. Tako je bh. reprezentativac postavio konačnih 4:1.

Sloboda 4 : 2 Sloga Meridian
Željezničar 1 : 0 Igman
Leotar 0 : 1 Posušje
Zrinjski 4 : 1 Sarajevo
Široki Brijeg 2 : 0 Borac
Velež 4 : 0 Tuzla City